Paznokcie są nie tylko symbolem piękna, ale także wiele mówią o Twoim zdrowiu. Spójrz na swoje dłonie i dowiedz się, na jakie choroby cierpisz

Szczególnie dla kobiet paznokcie są wyraźnym symbolem piękna. Dbają o nie, aby były jak najpiękniejsze. Patrzą również na paznokcie mężczyzn i oceniają, jak dobrze mężczyzna dba o siebie. Paznokcie mają jeszcze jedno znaczenie dla ludzkiego ciała. Niewiele osób o tym wie, ale to właśnie po nich można dość łatwo stwierdzić, czy cierpi się na jakąś chorobę lub ma się jakiś inny problem zdrowotny. Jeśli chcesz również wykryć ewentualne problemy, nie ma nic prostszego niż spojrzeć na swoje paznokcie i zobaczyć, co mogą wskazywać.

Zwróć uwagę na kolor swoich paznokci

Kolor paznokci może sygnalizować problemy. Klasyczny kolor to taki, który jest zasadniczo neutralny i bardziej różowy, tak aby był podobny do odcienia skóry wokół paznokci. Jeśli jednak zabarwienie wydaje się inne, istnieje powód do niepokoju. Coś jest nie tak z twoim ciałem i nadszedł czas, aby dowiedzieć się dokładnie, co to jest i jak możesz z tym walczyć.

Zielone zabarwienie

Oczywiście paznokcie nie są całkowicie zielone, ale prawdą jest, że jeśli przyjrzysz się im uważnie, możesz zauważyć, że ich kolor jest lekko zielony. Jeśli zaobserwujesz ten zielony kolor nawet na sobie, jest to znak, że Twoje ciało cierpi na pewną infekcję bakteryjną. Dlatego musisz zabić tę chorobę, zabić bakterie, o których mowa, a Twoje paznokcie znów będą w porządku.

Matowa koloryzacja

Zdrowe paznokcie powinny być idealnie błyszczące. Jeśli zauważysz, że ich wygląd jest raczej matowy, oznacza to, że Twój organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości witamin i minerałów. W takim przypadku zaleca się natychmiastowe wdrożenie multiwitaminowych suplementów diety. Następnie zaleca się również zmianę diety, aby zapewnić prawidłową i równomierną podaż witamin.

Niebieskie zabarwienie

Znowu to samo, co w przypadku koloru zielonego. Paznokcie nie będą całkowicie niebieskie, ale pod pewnym kątem można zauważyć, że pojawia się niebieski kolor. Jest to oznaka, że organizm nie jest dotleniony tak, jak powinien. Na dłuższą metę może to stanowić problem. Jeśli paznokcie stają się niebieskie, a nawet opuszki palców, warto udać się do lekarza, który pomoże zmierzyć ilość tlenu we krwi.

Białe zabarwienie

Nawet biały kolor może wskazywać na pewne problemy z paznokciami. Mówiąc konkretnie, Twoje ciało sygnalizuje Ci, że masz problem z bardzo ważnym organem wewnętrznym. Mówimy tu konkretnie o problemach z wątrobą. Ponownie, warto udać się do lekarza i dowiedzieć się, co dzieje się z Twoim ciałem. Zwłaszcza, że wątroba jest bardzo ważna.

Dodajmy jeszcze, że białe zabarwienie może wskazywać na inny problem. Chodzi konkretnie o zapalenie wątroby. To również jest zagrożenie dla zdrowia, w przypadku którego również wskazana jest wizyta u lekarza i kiedy nie jest wskazane bagatelizowanie tego schorzenia.

Ciemne zabarwienie

Najczęściej ciemne przebarwienia pojawiają się w postaci smug, które zaczynają się od dołu paznokcia i przesuwają się w górę. Kiedy widzisz te ciemne smugi na paznokciach, Twoje ciało mówi Ci, że Twoje serce nie pracuje idealnie. Mogą to być zarówno drobne zaburzenia, jak i alarmująca wiadomość, że może wystąpić niewydolność serca. Zwłaszcza jeśli znajdujesz się w grupie ryzyka.

Paski na łożysku paznokcia

To nie muszą być tylko przebarwienia paznokci, ponieważ problemy mogą być również symbolizowane przez paski, które znajdują się na łożysku paznokcia. W tym przypadku mówimy o tym, że w organizmie człowieka może występować infekcja. Może to być związane nie tylko z powszechnymi chorobami, ale także z bardziej podstępnymi infekcjami, które mogą atakować zastawkę serca lub inne narządy ludzkiego ciała.

Scroll to Top