Panna Cotta Z Wiśniami: Oto Jedno Z Prostszych Deserów, Jakie Przygotujesz. Przepis.

Panna cotta z wiśniami – sposób przygotowania

Panna cotta to deser, który przywędrował do nas z pięknych Włoch. Jednocześnie stał się tu bardzo popularny. Ale nie wszyscy wiedzą, że ten wspaniały deser można łatwo przygotować w domu. Najważniejsze to trzymać się klasycznej i przede wszystkim sprawdzonej receptury. Jeśli planujesz romantyczną randkę, ten deser będzie absolutnie idealny. Twój ukochany partner doceni twoje starania i oboje będziecie się dobrze bawić.

Składniki

  • śmietana 33% tłuszczu – 200 ml
  • mleko – 100 ml
  • cukier – 100 gr
  • żelatyna – 25 gr
  • woda – 150 ml
  • mrożone wiśnie – 150 g

Przygotowanie

Rozmrażaj wiśnie naturalnie. Rozpuścić żelatynę w 50 ml wody i odstawić na 10 minut. Mleko i śmietankę wlewamy do rondelka. Podgrzać, ale nie doprowadzać do wrzenia. Następnie dodać cukier i ciągle mieszać, aż całkowicie się rozpuści. Wlać połowę żelatyny. Resztę wykorzystamy na wierzchnią warstwę z wiśniami. Wyjmij garnek i pozwól mieszaninie całkowicie ostygnąć.

Następnie masę przelewamy do foremek i do każdej wkładamy po kilka wiśni. Przenieś pojemniki do lodówki, aby stężały. Weź patelnię, włóż do niej wiśnie i zalej pozostałą wodą. Postaw na małym ogniu. Gdy woda zacznie się gotować, wlej drugą część żelatyny.

Dobrze wymieszaj i ostudź. Wyjmij pojemniki z lodówki i wylej warstwę wiśni. Całość ponownie wstawiamy do lodówki, aby druga warstwa również stwardniała. I wyjątkowy włoski deser jest gotowy!

Smacznego!

Scroll to Top