Oszczędzanie wody nie musi być trudne. Wystarczy zwykła butelka PET zainstalowana na toalecie.

Oszczędzanie wody jest ostatnio tematem numer jeden. Zarówno dlatego, że jest jej coraz mniej, jak i dlatego, że dużo kosztuje. Jak to zrobić? Damy ci kilka rad. I możesz być pewien, że nie będziesz musiał oszczędzać. Wystarczy, że skorzystasz z tej prostej sztuczki, a kiedy zrobisz swój pierwszy rachunek, będziesz pod wrażeniem nie tylko tego, jak pomogłeś naturze, ale także tego, ile pieniędzy udało Ci się zaoszczędzić. Jak to zrobić?

Toaleta jako duży problem

Jednym z największych problemów, jeśli chodzi o oszczędzanie wody, jest zdecydowanie toaleta. Przede wszystkim dlatego, że większość gospodarstw domowych spłukuje dziś wodę pitną. Jest ona nie tylko rzadka, ale i droga. Drugi problem dotyczy sytuacji, w której niepotrzebnie zużywa się zbyt dużo wody. Kilka litrów mniej byłoby w sam raz. Chociaż istnieją toalety, które można regulować, nadal istnieją takie, w których używana jest cała spłuczka. Dlatego warto rozejrzeć się za trikiem, który pozwoli w prosty sposób zmniejszyć ilość zużywanej wody.

Wystarczy do tego zwykła butelka PET

Wyjątkowość tej metody polega na tym, że wystarczy do tego zwykła butelka PET. Wybierz rozmiar w zależności od tego, ile wody chcesz zaoszczędzić na jednym spłukaniu. Może to być 0,5 litra, 1 litr, 1,5 litra lub 2 litry. To zależy od Ciebie. Gdy masz już butelkę, musisz napełnić ją wodą. Ważne jest, aby napełnić ją do samej krawędzi, równolegle do szyjki. Następnie wystarczy zdjąć nakrętkę i szczelnie zamknąć butelkę.

Co dalej zrobić z butelką?

Wystarczy otworzyć spłuczkę w toalecie i włożyć do niej butelkę. W tym momencie należy włożyć do niej coś, co ma określoną objętość – w zależności od tego, jak dużej butelki użyliśmy. W tym momencie butelka zapewni, że do spłuczki trafi mniej wody niż zwykle. Bez butelki byłoby to o określoną objętość więcej. Tak więc część objętości jest przejmowana przez samą butelkę. Idealny sposób na łatwe oszczędzanie wody w toalecie.

W żaden sposób nie uszkodzisz toalety.

Martwisz się? Możesz zostawić je za sobą. Obecnie toalety działają na zasadzie pływaków. Gdy spłuczka wykryje określony poziom wody, spłukiwanie zostaje wyłączone. Butelka wody w muszli klozetowej sprawi, że pływak wykryje pełny pojemnik znacznie wcześniej. W praktyce pojemnik będzie pełny nawet przy mniejszej ilości wody niż wcześniej. Wynika to z faktu, że butelka PET zastępuje tutaj część objętości wody.

A ile można zaoszczędzić? Mogą to być nawet dwa litry na każde spłukanie. Teraz oblicz, ile razy dziennie każdy członek gospodarstwa domowego spłukuje wodę. Zsumuj to i pomnóż przez liczbę dni w roku. To nie są dziesiątki czy setki. To mogą być tysiące litrów wody.

Scroll to Top