Oryginalną lampę można wykonać ze zwykłego nadmuchiwanego balonu

Chcesz więcej światła w domu? Potrzebujesz nowej oprawy oświetleniowej. Ale niekoniecznie musisz ją kupować, ponieważ możesz ją również wykonać. Kiedy powiemy Ci, że będziesz potrzebować do tego nadmuchiwanego balonu, możesz potrząsnąć głową. Ale rzeczywistość jest taka. Wypróbuj ten samouczek, a zobaczysz, jak niezwykłą rzecz można zrobić dzięki odpowiedniej procedurze.

Co będzie potrzebne?

Aby oprawa świetlna wyglądała tak, jak powinna, musisz mieć kilka podstawowych rzeczy. Obejmuje to nadmuchiwany balon lub klasyczną nadmuchiwaną piłkę dla dzieci. Potrzebna będzie również przędza akrylowa oraz mocny klej. Najlepiej taki do tapet. Następnie do pracy wystarczy odrobina wazeliny. W tym momencie wszystko jest gotowe do wykonania oprawy oświetleniowej.

Zacznij od odpowiedniego kształtu

Najpierw weź piłkę lub nadmuchiwany balon. Oprawa może mieć klasyczny okrągły kształt lub nawet kształt gruszki. Wszystko zależy od tego, czego użyjesz. Ważna jest wazelina, którą dokładnie pokryjesz piłkę lub balon. Jest to procedura, której nigdy nie wolno pominąć.

Użyj przędzy

Jak to zrobić? Stopniowo zanurzaj ją w kleju, a następnie owiń wokół balonu. I tak w kółko. Nagle balon będzie prawie niewidoczny, ponieważ utworzy okrągły kształt zdominowany przez włóczkę. Klej był potrzebny przede wszystkim do utrzymania kształtu razem. Dlatego poczekaj, aż klej wyschnie w 100%. Idealnym sposobem na to jest powieszenie pustego balonu w jakimś miejscu na jakiś czas.

Usuń balon i gotowe

I co teraz zrobić? To łatwiejsze niż myślisz. Wypuść powietrze z balonu i ostrożnie go zdejmij. Dzięki użytej wazelinie przędza nasączona klejem nie przyklei się do niego. Po wyjęciu masz ciekawą oprawę wykonaną z przędzy, która zachowuje swój okrągły kształt. Ostatnią rzeczą, jakiej będziesz potrzebować, jest przewód z żarówką i dekoracyjne oświetlenie jest gotowe. A gdzie je powiesisz? To już zależy od Ciebie. Z pewnością znajdziesz więcej niż wystarczająco możliwych miejsc.

Scroll to Top