Oryginalną doniczkę można wykonać ze zwykłego plastikowego wiadra

Jesteś zmęczony klasycznymi plastikowymi doniczkami i chciałbyś mieć coś, co ma również wartość projektową? Wypróbuj drewnianą donicę. Nie ma nic prostszego niż zrobienie jej samemu. Wystarczy kilka prostych rzeczy, trochę czasu i umiejętności. Rezultat będzie doskonały.

Do wykonania stylowej donicy potrzebne będą następujące elementy:

drewniane listwy
pistolet do klejenia
śrubokręt
stare plastikowe wiadro

Jak to zrobić?

Najpierw wywierć lub przebij dno plastikowego wiadra za pomocą śrubokręta, aby utworzyć otwór, który posłuży jako odpływ nadmiaru wody. Przygotuj drewniane listwy, które przytnij do rozmiaru wybranego plastikowego wiadra. Upewnij się, że drewniane listwy naprawdę pasują do rozmiaru wiadra i nigdzie nie wystają.

Przyklej przygotowane paski na żądanej długości wokół wiadra. Użyj do tego pistoletu do topienia. Upewnij się, że paski są bardzo blisko siebie i nie ma między nimi pustej przestrzeni.

Jeśli listwy nie przylegają do siebie, można użyć pilnika lub przyciąć je nożem, aby uzyskać naprawdę schludny i jednolity wygląd. Krawędź wiadra można przykryć większą liczbą listew i stworzyć wąski daszek chroniący plastikową krawędź wiadra. Gdy wszystko jest już gotowe, nie ma nic prostszego niż rozpoczęcie sadzenia.

Kreatywność się nie kończy

I oto jest. Powstała bardzo elegancka i stylowa donica wykonana ze starego wiadra. Donicę tę można wykorzystać nie tylko w ogrodzie, ale także we wnętrzach. Wyobraźnia nie ma granic, więc nie ma problemu z zabarwieniem drewnianych listew na dowolny kolor lub pomalowaniem ich na pożądany odcień. Donicę można wykonać z dowolnego plastikowego pojemnika, który ma solidne dno i wystarczająco wysokie ścianki.

Nie musisz więc inwestować w drogie designerskie donice. Dzięki temu przewodnikowi możesz stworzyć sadzarkę dokładnie według własnych upodobań. Poszczególne drewniane listwy można na przykład ozdobić cyrkoniami lub pomalować. Dzieci również mogą się wykazać i na pewno nie będą się nudzić podczas dekorowania doniczek.

Tchnij nowe życie w stare przedmioty

Oprócz przekształcenia nieużywanego wiadra w coś funkcjonalnego i pięknego, można również stworzyć naprawdę trwałą donicę. Większość tradycyjnych plastikowych doniczek nie wytrzymuje zbyt długo i często pęka lub wypacza się na przykład pod wpływem gradu lub ostrej zimy, więc taka modernizacja poprawi ich trwałość, a dodatkowo wykorzystasz coś, co wcześniej mogłeś wyrzucić. Wiadra często pękają na dnie, co może nie przeszkadzać podczas tworzenia sadzarki, ponieważ nadal trzeba utworzyć otwór spustowy. Tchnij nowe życie w stare rzeczy.

Scroll to Top