Ogrodnik staje się najlepszym przyjacielem łabędzia: karmi go i opiekuje się nim każdego dnia.

Na szczęście zawsze znajdą się ludzie gotowi przyjść na ratunek zranionemu, cierpiącemu lub porzuconemu zwierzęciu. Ta prawdziwa historia opowiada o mężczyźnie, który zaprzyjaźnił się z samotnym białym łabędziem bez samicy w pobliżu.

Mężczyzna, o którym mowa, Raul Pirù, jest ogrodnikiem pracującym w Królewskim Klasztorze San Lorenzo w El Escorial w Madrycie. Jego zadaniem jest ochrona flory ogrodu i kompleksu, i to właśnie tam poznał tego wspaniałego samotnego białego łabędzia.

1. Zauważywszy, że biały łabędź jest sam, Raul Pirù postanowił zaopiekować się nim i nakarmić go.

Ogrodnik z pewnością nie spodziewał się, że między nim a palmowym ptakiem rozwinie się przyjaźń, ale jak wszystkie inne zwierzęta, ptaki nie są głupie i znają rękę, która je karmi.

2. Oczywiście potrzeba było wiele cierpliwości, zanim Raul był w stanie podejść do łabędzia i sprawić, by ten mu zaufał, ale z czasem mu się to udało.

Rezultatem była bardzo silna więź między nimi, a zdjęcia pokazują, jak bardzo ptak przywiązał się do Raula, tak jak Raul do zwierzęcia.

3. Żona Raula, Cala, zrobiła te wspaniałe zdjęcia i opublikowała je na swoim profilu na Instagramie. Od tego czasu były one wielokrotnie oglądane i udostępniane.

Trzeba przyznać, że nieczęsto zdarza się, by łabędź okazywał uczucia człowiekowi.

4. Raul może uważać się za szczęściarza, mogąc pogłaskać i pogłaskać ptaka, a my wszyscy chcielibyśmy zrobić to samo. Ale szanse na to są niezwykle rzadkie, a nawet wtedy musielibyśmy mieć pracę, która pozwoliłaby nam pracować z takimi ptakami.

5. Cóż za urocza scena, prawda? Według Raula, musiał obdarzyć łabędzia wieloma uczuciami, zanim ten w końcu pozwolił mu do siebie podejść.

Raul może mieć jednak złamane serce, ponieważ osoby odpowiedzialne za utrzymanie monumentalnego ogrodu planują wkrótce sprowadzić samicę. Możemy mieć tylko nadzieję, że ich przyjaźń przetrwa.

Scroll to Top