Ogórek – cud w walce z nadmiarem kilogramów. Dlaczego właśnie ona, kiedy i jak ją jeść oraz ile może pomóc schudnąć? Będziesz się gapić

Szczupła sylwetka jest dziś jednym z ideałów piękna, a pragnienie jej osiągnięcia często rzuca nas w ramiona różnych diet. Z pewnością sam wypróbowałeś kilka z nich w swoim życiu, z mniejszym lub większym powodzeniem. Jeśli nadal nie jesteś usatysfakcjonowany, wypróbuj naszą specjalną dietę ogórkową. Dieta ogórkowa jest łatwa, szybka i skuteczna, a z jej pomocą możesz schudnąć od dwóch do trzech kilogramów w zaledwie trzy dni!

Dlaczego ogórek?

Ogórki to jedne z najzdrowszych owoców, jakie możemy spotkać na naszej planecie. Możemy w nich znaleźć wiele różnych korzyści zdrowotnych. Są one szczególnie bogate w witaminy A i B, ale zawierają również witaminę C, PP, E i kwas foliowy. Oprócz witamin zawierają również minerały, zwłaszcza magnez, żelazo, wapń, sód i jod. Inną cenną substancją występującą w dużych ilościach w ogórkach jest woda (90% ogórków składa się z wody), a także błonnik (5%). Wyjaśnia to również, dlaczego ogórki są tak niskokalorycznym pokarmem, z zaledwie 15 kcal na 100 gramów ogórka, a zatem dlaczego są tak często zalecane w walce z nadmiarem kilogramów.

Dla uzupełnienia dodajmy, że dieta ogórkowa nie jest zalecana osobom cierpiącym na niektóre problemy zdrowotne, takie jak zapalenie błony śluzowej żołądka, kamica moczowa, niewydolność nerek czy zapalenie wątroby. Ogórki mają pozytywny wpływ na cały nasz układ trawienny, w szczególności na wątrobę, pęcherzyk żółciowy i jelita, a także działają moczopędnie, czyli odtruwająco. Ogórek jest również znany ze swoich korzystnych efektów kosmetycznych, nawilżając skórę, pomagając w walce z trądzikiem i zmęczonymi powiekami.

Ogórki, ogórki i jeszcze więcej ogórków

Dieta ogórkowa opiera się na prostej zasadzie – jedz tylko ogórki. To znaczy od trzech do czterech kilogramów ogórków dziennie, nic więcej. Nie martw się, nie poczujesz głodu, ogórki wypełnią Twój żołądek, a jak wspomnieliśmy powyżej, zawarta w nich woda przyczyni się również do znacznej detoksykacji Twojego organizmu.

Jedz ogórki tylko przez pierwsze trzy dni diety, twoje spożycie energii w tych dniach wyniesie tylko 500 do 600 kalorii zamiast zalecanych 2000 kalorii, więc możesz czuć się nieco osłabiony podczas diety. Po trzech dniach stosowania diety wyłącznie ogórkowej, stopniowo dodawaj do swojej diety inne zdrowe produkty, zwłaszcza inne warzywa i owoce, mięso i produkty pełnoziarniste. Unikaj natomiast słodyczy, tłuszczów i białej mąki. Pamiętaj również o prostej zasadzie, że możesz łączyć mięso i produkty pełnoziarniste z sałatką warzywną, ale nigdy razem.

Podczas pierwszych trzech dni ogórkowych daj się ponieść fantazji na temat tego, jak spożywać ogórki. Możesz oczywiście jeść je pokrojone w plasterki, ale mogą być przyjemniejsze w postaci różnych sałatek, soku ogórkowego lub zimnej zupy ogórkowej. Jeśli obawiasz się goryczy ogórków, zawsze wybieraj jak najświeższe owoce i dokładnie obieraj ogórki.

Scroll to Top