Odkąd Stosuję Ten Sposób Moje Kwiaty Wciąż Rozkwitają. Babcia Zdradziła Mi Super Metodę.

Każda z nas ma w domu jeden składnik, który sprawi, że rośliny odżyją i zaczną rosnąć w szaleńczym tempie. Sekretna receptura naszych babć dziś powraca do łask. 

Aby zapewnić kwiatom odpowiedni wzrost należy je nie tylko podlewać, ale także nawozić. Sprawdź, jak domowym sposobem można sprawić, żeby rośliny pięknie kwitły. Oto przepis na mleczny nawóz dla roślin.

Nawóz mleczny znany jest ze swoich właściwości regenerujących rośliny: nie tylko odżywia samą roślinę, ale także przez bakterie zawarte w sowim składzie zapobiega namnażaniu się grzybów i pleśni w samej glebie, które mogą być szkodliwe dla korzeni.

Bakterie mleczne są także w stanie zapewnić roślinie odpowiednią dawkę witamin, minerałów i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego wzrostu roślin.

Składniki:

  • świeże mleko: 100 ml
  • woda: 1 litr
  • jod: 3 krople

Przygotowanie:

W butelce lub innym pojemniku z zakrętką połącz mleko z wodą i jodem. Wstrząśnij kilka razy.

Gleba kwiatów, które chcemy odżywić mlecznym nawozem, należy uprzednio zwilżyć. Dlatego godzinę przez nawożeniem podlej kwiaty zwykłą wodą.

Do każdej doniczki wlej 3-6 łyżek nawozu, w zależności od wielkości doniczki. Tak przygotowaną miksturę stosuj raz na dwa tygodnie. Możesz użyć jej także do spryskania liść i łodyg, co zapewni im skuteczną ochronę przed szkodnikami typu przędziorki czy nawet mączniak prawdziwy!

Odżywkę mleczną można stosować do wszystkich rodzajów roślin kwitnących typu róże, azalie czy fikusy. Taki nawóz przyda się również do pobudzenia wzrostu warzyw w przydomowym ogródku: nieważne, czy hodujemy pomidory, bakłażany czy kapustę.

Nie zaleca się jednak stosowania odżywki do roślin typu kaktusy, sukulenty czy palmy.

Scroll to Top