Aller au contenu
Accueil » Niewiarygodne, czego dowiedzieliśmy się o kawie!

Niewiarygodne, czego dowiedzieliśmy się o kawie!

  Nowe badania wykazały, że kawa chroni wątrobę. Oczywiście nie należy jej spożywać w nadmiarze, ponieważ może uszkodzić serce.

  Naukowcy z Uniwersytetu Southampton odkryli, że dwie filiżanki kawy dziennie mogą zmniejszyć ciśnienie i uszkodzenia wątroby spowodowane zbyt dużą ilością jedzenia i alkoholu.

  Naukowcy przebadali ponad 430 000 osób, a badania wykazały, że dwie filiżanki kawy dziennie zmniejszyły ryzyko marskości wątroby o około 44 procent. To dobra wiadomość, ponieważ obecnie nie ma lekarstwa na marskość wątroby, więc świetnie, że kawa może zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia, ponieważ jest łatwa i stosunkowo tania do zdobycia.

  Marskość wątroby zabija ponad milion osób każdego roku. Może być spowodowana zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu C, ale także spożyciem dużej ilości alkoholu. Marskość wątroby rozwija się, gdy stan zapalny powoduje, że tkanka bliznowata zastępuje tkankę wątroby, a funkcja regeneracji wątroby powoduje proliferację tkanki wątroby.

  Zmiany te mogą później prowadzić do niewydolności wątroby i raka.

  Dr Oliver Kennedy, badacz z Uniwersytetu Southampton, powiedział, że 1990 badanych pacjentów miało marskość wątroby. Osiem z dziewięciu badań wykazało, że zwiększenie spożycia kawy o dwie filiżanki dziennie zmniejszyło ryzyko marskości wątroby. Na tej podstawie wyciągnięto wnioski.

  Naukowcy podkreślają również, że oczywiście nie należy przesadzać, ponieważ jeśli przesadzisz, uszkodzi to serce i ciśnienie krwi, co może mieć szereg konsekwencji, które mogą zrujnować twoje zdrowie, a także zwracają uwagę, że kawy nie należy pić ze zbyt dużą ilością cukru lub innych substancji słodzących, które są również bardzo niezdrowe.

  Tak więc zaleca się picie dwóch filiżanek kawy dziennie, ale picie większej ilości może przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego powinniśmy zastanowić się, ile pijemy.