Niekonwencjonalny pedicure w zaciszu własnego domu. Wystarczy ocet lub płyn do płukania ust

Czy cierpisz z powodu suchej i popękanej skóry na piętach? Twoje pięty bolą za każdym razem, gdy na nie nadepniesz i nie wiesz, co robić? Domowy pedicure może pomóc. Jest to rozwiązanie, gdy żaden z kupowanych kremów nie pomaga i nie masz czasu ani pieniędzy na pedicure w salonie. W takich przypadkach nie ma powodu do rozpaczy, ponieważ dziś oferuję Ci wspaniałe rozwiązanie, które rozwiąże Twój problem z piętami. Co więcej, zajmie się ono również stroną estetyczną, dzięki czemu Twoje pięty znów będą wyglądać pięknie i zdrowo.

Sucha skóra to palący problem

Lato, lub jakakolwiek gorąca pogoda, kusi nas do odłożenia solidnych butów i założenia kapci, sandałów i innego luźnego obuwia. Są też osoby, które całkowicie rezygnują z butów i chodzą boso po ziemi. Wybór luźnego obuwia jest oczywiście zdrowy, ponieważ pozwala naszym stopom oddychać, co jest szczególnie ważne w upalne dni. Problemem może być jednak sucha skóra, która może przysporzyć wielu kłopotów.

Sucha skóra to generalnie bardzo uciążliwy problem, szczególnie na piętach. Na początku nie wygląda dobrze, a kiedy pęka, boli nie do wytrzymania. Z tego powodu dobrym pomysłem jest dbanie o stopy, ponieważ głównym źródłem suchej skóry jest niewłaściwa pielęgnacja skóry. Jeśli więc i Ciebie dręczy sucha i popękana skóra na piętach, czytaj dalej. Nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy na drogie kremy, a nawet wizyty u kręgarza, ponieważ mamy unikalną metodę na pozbycie się suchej i popękanej skóry na piętach. Domowy pedicure może pomóc.

Płyn do płukania ust pomoże

Substancja, która pomoże Ci z tym problemem nazywa się Listerine. Być może słyszałeś o nim w związku z opieką dentystyczną, ale uwierz mi, może on również pomóc w przypadku suchej skóry. Jest to połączenie kwasu benzoesowego i etanolu, które pomaga usunąć martwy i suchy naskórek. Ponadto zabija bakterie i grzyby, dzięki czemu utrzymuje stopę w zdrowiu. Jeśli więc zdecydujesz się wypróbować tę substancję, bądź przygotowany:

1 szklankę płynu do płukania jamy ustnej Listerine lub ulubionego płynu etanolowego.
1 szklanka octu białego lub jabłkowego
2 szklanki gorącej wody

Jak postępować

Wlej wszystkie składniki do dużej chochli i dobrze wymieszaj. Usiądź wygodnie i zanurz stopy w płynie na godzinę. Twoje stopy będą pielęgnowane podczas czytania, oglądania telewizji lub po prostu relaksu. Po godzinie wyjmij stopy i lekko je osusz. Poczujesz różnicę. Twoje pięty będą wyglądać zdrowiej, piękniej, a sucha skóra zniknie. Wypróbuj i przekonaj się

Scroll to Top