Nie wierzyłem w to, ale właśnie dlatego powinieneś codziennie żuć suszone goździki. Nigdy nie przestanę być wdzięczny za tę radę!

Goździk korzenny pierwotnie przybył do nas z odległych Chin, gdzie od wieków jest stosowany w medycynie chińskiej. Jest to aromatyczna przyprawa, która ma wiele skutków dla ludzkiego ciała. Zwykle używamy go w kuchni, ale Chińczycy są świadomi większego potencjału goździków.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś żuć goździk na ból gardła, to dobrze zrobiłeś. Jednym z najbardziej znanych efektów tej niewielkiej przyprawy jest jej silne działanie dezynfekujące. W ten sposób goździki natychmiast niszczą bakterie i różne inne mikroorganizmy. Z tego powodu zaleca się żucie goździków nawet w przypadku bólu zęba lub oparzenia języka. To jednak dopiero początek jego licznych efektów!

Oczyszczanie z pasożytów

Pozbycie się pasożytów jest bardzo proste. Jeśli czujesz, że twój żołądek nie jest w porządku i coś dudni w jelitach, żuj goździk przez kilka dni około pół godziny przed jedzeniem. Żuj go co najmniej dwa razy dziennie, częściej, jeśli nie przeszkadza ci jego aromat. Jest to skuteczny środek zapobiegawczy. Tak więc, jeśli jesteś podatny na biegunkę lub problemy trawienne, goździki są dla ciebie właściwym rozwiązaniem, ponieważ stanowią doskonałą profilaktykę, która powstrzymuje namnażanie się wszelkich pasożytów. Może to zabrzmieć cudownie, ale nawet jeśli zaczniesz je przyjmować w ostatniej chwili, gdy jesteś już nieznośnie chory, nawet wtedy pomogą.

Goździki również pozbędą się gronkowca złocistego, ale w tym przypadku należy pamiętać, że nadal jest to tylko dodatek do leków w celu szybszego leczenia. W przypadku gronkowca konieczne jest przede wszystkim stosowanie się do zaleceń lekarza.

Bardzo interesujące jest również to, że goździki znacząco wpływają na bakterie związane z samą gruźlicą!

Do stosowania doustnego

Cierpisz na zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej lub przyzębia? W takim razie pamiętaj, że olejki eteryczne zawarte w jednym małym goździku usuwają nieświeży oddech, stany zapalne i zatrzymują krwawienie. Żucie goździków jest o wiele bardziej skuteczne niż płukanie jamy ustnej chemikaliami – powie ci to każdy renomowany dentysta.

Ropne migdałki

Angina jest nieprzyjemną rzeczą, a ropne zatory w gardle są najbardziej nieprzyjemnym objawem. Jeśli masz na to żołądek i jesteś w stanie znieść ból, zmiażdż drobno goździk, wymieszaj go z odrobiną miodu lub zwykłej wody i zanurz w tej mieszance wacik do czyszczenia uszu. Posmaruj w ten sposób bolące płatki uszu. Nie tylko ból zostanie natychmiast złagodzony, ponieważ goździki zabiją miejscowo błonę śluzową na jakiś czas, ale możliwe jest, że zatyczki poluzują się pod wpływem siły olejków i przetrzesz je w gardle. Uważaj jednak na bezpośredni kontakt, możesz się zakrztusić, jeśli zbyt mocno podrażnisz gardło. Jeśli nie masz na to ochoty, przynajmniej żuj goździki. Nawet to pomoże bardziej niż nic.

Dla lepszego trawienia

Goździki wzmacniają również przewód pokarmowy i usprawniają zachodzące w nim procesy. Dlatego żuj je na kilka minut przed każdym posiłkiem, nawet przed zwykłym ciastkiem z kawą.

Jednak zdecydowanie unikaj ich, jeśli zdiagnozowano u Ciebie wrzody żołądka i przełyku lub wysokie ciśnienie krwi. Wówczas goździk może nie przynieść nic dobrego! Wręcz przeciwnie, używaj go jednak, jeśli cierpisz na zapalenie żołądka, wzdęcia i niskie pH w organizmie.

Zapobieganie nowotworom

Od dawna wiadomo, że goździki zapobiegają wzrostowi i namnażaniu się chorych komórek, tj. raka. Goździki pomagają nawet w przypadku raka, ponieważ ich działanie jest tak silne, że zapobiegają powstawaniu i namnażaniu się nowych komórek. Jeśli masz kogoś w rodzinie z tą chorobą i zakładasz dziedziczność, nie możesz się pomylić, jeśli żujesz goździki jako środek zapobiegawczy, nawet jeśli nie jesteś jeszcze zdrowy. Przynajmniej nigdy nie będziesz mieć nieświeżego oddechu.

Aby zwiększyć ciśnienie krwi

Jeśli cierpisz na niskie ciśnienie krwi, zaleca się również codzienne żucie niewielkiej ilości suszonych goździków. Wystarczy tylko odłamać górne pąki, które zawierają wiele dobroczynnych składników. Są nawet silniejsze niż kawa! Pozbywają się bólów głowy, senności i wzmacniają odporność.

A jak sprawdzić, czy goździki, które masz w domu, są jeszcze świeże? Wystarczy namoczyć je w misce z wodą. Jeśli unosi się poziomo, można go użyć tylko do piernika. Ale jeśli unosi się pionowo lub całkowicie tonie, możesz go używać doustnie do woli.

Scroll to Top