Aller au contenu
Accueil » Nie uwierzysz, co potrafi pasta do zębów! To niesamowite!

Nie uwierzysz, co potrafi pasta do zębów! To niesamowite!

  Pasta do zębów jest nie tylko przydatna podczas mycia zębów, ale także wybiela, poleruje, nadaje zapach, usuwa przebarwienia oraz odbudowuje i chroni szkliwo zębów. Ale jej działanie czyszczące może również zdziałać cuda dla wielu innych rzeczy poza naszymi zębami.

  1. łagodzi swędzące ukąszenia owadów, pęcherze i owrzodzenia

  Po nałożeniu na takie zmiany skórne pasta do zębów wysusza i zmniejsza obrzęk. Najlepiej pozostawić ją na noc.

  2.Łagodzenie piekących czyraków

  Pasta do zębów może również przynieść ulgę w przypadku drobnych oparzeń, które nie powodują otwartych ran. Jeśli zostanie nałożona na dotknięty obszar natychmiast po rozpoczęciu oparzenia, może tymczasowo złagodzić piekący ból i zapobiec otwarciu się rany.

  3.Zmniejszenie rozmiaru trądziku

  Jeśli chcesz przyspieszyć gojenie się pryszcza na twarzy, nałóż odrobinę pasty do zębów na dotknięty obszar na noc i zmyj ją rano.

  4.Czyszczenie paznokci

  Jeśli pasta do zębów jest dobra do czyszczenia szkliwa zębów, jest bardzo prawdopodobne, że jest również dobra dla paznokci. Jeśli chcesz mieć czystsze, bardziej błyszczące i mocniejsze paznokcie, po prostu wyszoruj je pastą do zębów i szczoteczką.

  5. utrwalanie włosów

  Żelowe pasty do zębów zawierają te same rozpuszczalne w wodzie polimery, co żel do włosów. Jeśli skończył Ci się żel do włosów i chcesz utrwalić swoją najnowszą fryzurę, możesz użyć pasty do zębów.

  6.Eliminacja nieprzyjemnych zapachów

  Czosnek, ryby, cebula i inne ostre zapachy naprawdę wnikają w skórę. Pocierając dłonie i opuszki palców odrobiną pasty do zębów, można sprawić, że nieprzyjemne zapachy znikną.

  7. Usuwanie plam

  Pasta do zębów może być również używana do usuwania uporczywych plam z ubrań i dywanów. W przypadku ubrań, nałóż pastę bezpośrednio na plamę, szoruj aż zniknie i wypierz jak zwykle. W przypadku plam na dywanie, nałóż pastę do zębów na plamę, wyszoruj szczoteczką i natychmiast spłucz.

  8. Czyszczenie brudnych butów

  Ta sama taktyka działa w przypadku butów. Podobnie jak w przypadku dywanów, nałóż pastę bezpośrednio na zabrudzoną powierzchnię, dokładnie wetrzyj, a następnie przetrzyj wilgotną szmatką.

  9 .Usuwanie tłustej kredy z pomalowanych ścian

  Delikatnie wyszoruj pomazaną ścianę wilgotną szmatką z pastą do zębów, a kredka zniknie.

  10. Polerowanie srebrnej biżuterii i przedmiotów

  Posmaruj biżuterię pastą do zębów i pozostaw na noc. Następnego dnia przetrzyj miękką szmatką.

  11. Odporność na zarysowania płyt DVD i CD

  Skuteczność tej metody nie jest stała, ale zazwyczaj sprawdza się ona w przypadku niezbyt głębokich zarysowań. Nałóż cienką warstwę pasty do zębów na płytę, delikatnie szoruj i spłucz.

  12. Czyszczenie klawiszy pianina

  Zetrzyj tłuszcz przyklejony do klawiszy wilgotną, niepuszystą ściereczką i pastą do zębów. Po wytarciu pasty do zębów wypoleruj klawisze inną miękką ściereczką.

  13. Dezodoryzacja butelki dla niemowląt

  Jeśli butelka pachnie kwaśnym mlekiem, można ją zdezodoryzować za pomocą pasty do zębów i szczotki do butelek.

  14. Czyszczenie żelazka

  Pasty do zębów można również użyć do usunięcia przypalonego brudu, który nagromadził się na podstawie żelazka.

  15. Osuszanie okularów

  Nurkowie lekkoatletyczni, pływacy i triathloniści mogą już znać tę sztuczkę: nałóż odrobinę pasty do zębów na soczewki okularów, spłucz i voila! Koniec z kupowaniem drogiego żelu odmgławiającego.