Nie popełniaj błędów początkujących i postępuj zgodnie z radami profesjonalistów, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo podlewać storczyki

Jak podlewać storczyki? To pierwsze pytanie, jakie zadaje sobie każdy, kto ma styczność z tą rośliną. Nie jest to prosta sprawa. Znalezienie właściwej metody zajęło doświadczonym profesjonalistom wiele czasu, a wiele roślin obumarło. Teraz jednak mogą w końcu ujawnić sekret, który pomoże każdemu, kto zdecyduje się na uprawę tych interesujących i oszałamiających kwiatów.

Storczyki lubią wilgotne środowisko

Biorąc pod uwagę, gdzie orchidea naturalnie rośnie, jest całkiem jasne, że lubi naturalną wilgotność. Jeśli możesz stworzyć dla niej takie środowisko, to tylko dobrze. Należy jednak pamiętać, że wilgotne środowisko to nie to samo, co nadmiernie nawodniona gleba. Jeśli pytasz, jak podlewać orchideę, aby stworzyć idealne środowisko, zaleca się wzięcie butelki z rozpylaczem wody i spryskiwanie jej kilka razy dziennie. Jest to dla niego bardzo korzystne.

Uważaj na nadmierne podlewanie

Wiele osób uważa, że może stworzyć wilgotne środowisko poprzez codzienne podlewanie rośliny w dużych ilościach. Jest to jednak najgorszy sposób podlewania storczyków. Prawidłową praktyką jest raczej utrzymywanie podlewania w stanie suchym. Jeśli podlewasz za dużo, roślina da ci znać dość wyraźnie. Najpierw liście zaczną żółknąć. To wtedy zdecydujesz się ją przesadzić i odkryjesz, że ma ciemne korzenie. To znak, że korzenie gniją. W takim przypadku pierwszą rzeczą do zrobienia jest przesadzenie ich do suchej gleby.

Jak podlewać storczyki latem?

Jest to okres, w którym kwiat znajduje się w okresie wegetacji, a także w okresie kwitnienia. W związku z tym wskazane jest intensywniejsze podlewanie. Zaleca się zapewnienie mu dużej ilości wilgoci, co wiąże się z tym, że należy podlewać go mniej więcej co 2-3 dni, w zależności od środowiska, w którym się znajduje.

Scroll to Top