Najpopularniejsze warzywo ozdobne = mini papryka! Jak prawidłowo je uprawiać?

Ozdobne papryki są tak naprawdę tylko ozdobne, chociaż wyglądają bajecznie, nie nadają się do jedzenia w porównaniu do tych klasycznych. Zamiast tego ozdobią kuchenne okno w taki sposób, że inni nie będą mogli oderwać od nich wzroku. Jeśli zapewnisz im odpowiednią pielęgnację latem, jesienią

Ozdobne papryki są tak naprawdę tylko ozdobne, chociaż wyglądają bajecznie, nie nadają się do jedzenia w porównaniu do tych klasycznych. Zamiast tego ozdobią okno kuchenne w taki sposób, że inni nie będą mogli oderwać od nich wzroku. Jeśli zadbasz o nie latem, odwdzięczą Ci się jesienią pięknie wyglądającymi owocami. Utrzymują się one na roślinach przez długi czas.

Skąd się wzięła papryka ozdobna?

Ozdobna papryka chili jest odmianą papryki chili i nie jest uprawiana w celach użytkowych, a jedynie dla przyjemności dla oka. Pięciopłatkowe białawe kwiaty pojawiają się zawsze latem i wczesną jesienią. Papryczki rosną pionowo i różnią się kolorem od żółtego, zielonego, pomarańczowego do głębokiej czerwieni. Istnieją jednak różne odmiany, które mogą być również fioletowe i mieć bardziej okrągłe owoce. Owoce tych ozdobnych papryk są w rzeczywistości bardzo ostre, ale nie należy próbować ich jeść. Prawdopodobnie nic by ci się nie stało, ale jak wspomniano, gatunek ten służy wyłącznie do celów dekoracyjnych. I muszę przyznać, że ze swojego zadania wywiązuje się bardzo sumiennie.

Osobiście w zeszłym roku miałem parapet pokryty malutkimi pomarańczowo-żółtymi do czerwonych mini chilli. Wyglądają naprawdę magicznie. Dojrzewają jesienią i zimą, dzięki czemu zyskały między innymi przydomek papryki bożonarodzeniowej. Aby jednak tak się stało, należy zadbać o uprawę latem. Kiedy roślina kwitnie, umieść ją w ogrodzie lub za oknem, aby zapewnić zapylenie.

Jak uprawiać paprykę ozdobną

Jeśli nie kupisz jej w gotowej doniczce, możesz zacząć uprawiać ją samodzielnie. Można wyhodować ją z nasion i uprawiać jako roślinę jednoroczną w mniejszej doniczce. Jest dość wymagająca pod względem ciepła. Nigdy nie podlewaj z góry i na liście, upewnij się również, że roślina ma dużo do picia. Najlepiej jest podlewać w spodku, aby roślina pobierała tyle wody, ile potrzebuje. Korzenie nie mogą nigdy wyschnąć, ponieważ papryka wyschnie. Roślina ta jest bez wątpienia najpopularniejszym warzywem ozdobnym.

Scroll to Top