Moczyć stopy w occie? Zdecydowanie tak. Ten sprawdzony trik z pewnością pomoże i Tobie. Jakie są jego efekty i dlaczego warto robić to regularnie? Pod wieloma względami będziesz zaskoczony

Każdy zna ocet. Zarówno ze względu na jego zapach, jak i dość wysoką kwasowość. Używa się go głównie w kuchni, ale inne zastosowania obejmują jego zastosowanie jako domowego środka czyszczącego. I na tym nie koniec, bo jest jeszcze jedno ciekawe zastosowanie octu. Wystarczy przygotować kąpiel, w której zamoczymy stopy. Teraz odkryjesz nie tylko, jak ją przygotować, ale przede wszystkim unikalne fakty na temat tego, dlaczego warto to zrobić.

Ocet jako lekarstwo

Obecnie medycyna naturalna wysuwa się na pierwszy plan. Wynika to z faktu, że natura jest przede wszystkim silna, a także dlatego, że takie leczenie ma minimalne skutki uboczne. Dlatego też nie można ich porównywać z konwencjonalnymi lekami, które są pełne chemii i, jak już informowaliśmy, bardzo często są zasadniczo nieskuteczne. Wiele procedur i technik zaleca rozpoczęcie od stóp, ponieważ zawierają one wiele ważnych punktów i miejsc, na które można działać. I to właśnie z pomocą octu. W czym może pomóc ta procedura? Zobacz.

Schudnąć

Planujesz dietę odchudzającą i szukasz sposobów na jej skuteczne przeprowadzenie? Jeśli tak, to stosowanie octu jabłkowego jest najlepszym rozwiązaniem. Nie musisz po prostu dodawać go do jedzenia, ponieważ praktyka zanurzania w nim stóp jest równie skuteczna. Powodem, dla którego schudniesz z nim, jest głównie jego korzystny wpływ na przewód pokarmowy. I to rzeczywiście w tej formie, czyli poprzez działanie zewnętrzne.

Popraw kondycję swojej skóry

Czy masz problemy ze skórą? Nie ma znaczenia, czy jest ona sucha, tłusta, wrażliwa, czy też pojawia się na niej wysypka. We wszystkich przypadkach ocet jabłkowy jest bardzo dobrym pomocnikiem w tym zakresie. I znowu, potrzebna jest tylko jedna rzecz. Przygotuj kąpiel, w której umieścisz stopy. Jest to idealny wybór dla tych, którzy nie tylko chcą mieć zdrową skórę, ale także dla tych, którzy chcą mieć piękną skórę.

Eliminacja problemów z oddychaniem

Problemy z oddychaniem mogą pojawić się z wielu powodów. Oczywiście, jeśli zagrażają one zdrowiu, pomoc medyczna jest jak najbardziej wskazana. Poza konwencjonalnym leczeniem można również zastosować jego suplementację, która będzie związana właśnie ze stosowaniem octu jabłkowego. Regularnie mocz w nim stopy, a sam zobaczysz, jak poprawi się Twój oddech.

Zapobieganie pleśni

Teraz mówimy bezpośrednio o działaniu na stopy. Nie jest niczym wyjątkowym, że bardzo często pojawiają się na nich różne pleśnie. Powodują one swędzenie, a także mogą powodować nieprzyjemny zapach stóp. Wszystko to można wyeliminować za pomocą regularnej kąpieli. To właśnie ocet ma udowodnione działanie antybakteryjne i może nie tylko zniszczyć pleśń, ale może również działać jako środek zapobiegawczy.

Detoksykacja organizmu

Co ciekawe, kąpiel ta ma również właściwości detoksykujące, dzięki czemu skutecznie usuwa wszelkie szkodliwe substancje z organizmu. I robi to w bardzo skuteczny sposób, bezpośrednio przez skórę. Można to rozpoznać po tym, że woda będzie nieco ciemniejsza, co jest wynikiem pozostawienia w niej czegoś, czego wcześniej nie było, a te zanieczyszczenia były częścią twoich stóp.

Jak to zrobić?

Czy zastanawiałeś się, jaki pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia ma coś takiego jak ocet? Jeśli tak, to polecamy część naszego poniższego poradnika, w którym zbliżamy się do porad dotyczących tego, jak przygotować kąpiel stóp z octem, o której mowa. Jest to bardzo proste, ponieważ wystarczy użyć ciepłej wody z kranu, do której dodaje się szklankę octu jabłkowego. Jeśli przeszkadza Ci jego zapach, możesz spróbować skropić go odrobiną olejku eterycznego, który sprawi, że zwykła kąpiel stanie się aromatyczna.

Regularna kąpiel stóp

Jak często i jak długo należy kąpać stopy w tej wyjątkowej kąpieli? Idealnie jest nie powtarzać tej procedury 3 razy w tygodniu, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek trudności. Idealny czas kąpieli stóp w wodzie z octem to około 45 minut. Jeśli problemy zostaną wyeliminowane, wystarczy korzystać z kąpieli raz lub dwa razy w tygodniu, a także trzymać je w niej przez około trzydzieści minut.

Scroll to Top