Matka powiedziała synowi, że jest geniuszem. Ale szkoła napisała jej, że chłopiec jest powolny i nie nadąża

To najczęstsze kłamstwo wobec dziecka. Jego matka powiedziała mu, że jest genialny i bystry. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Szkoła to potwierdziła. Stało się to pewnego dnia, gdy chłopiec przyniósł zapieczętowaną kopertę z listem ze szkoły. Nie wiedział, co jest w nim napisane. Jego matka otworzyła go, przeczytała i była zszokowana. Kiedy chłopiec zapytał ją, co zawiera list, wymyśliła dobroczynne kłamstwo.

Chłopiec musi zmienić szkołę

List mówił, że chłopiec powinien albo zmienić szkołę, albo uczyć się w domu. Chłopiec zapytał matkę, dlaczego tak się stało. Odpowiedziała, że to dlatego, że jest zbyt mądry. Był genialnym dzieckiem, które potrzebowało indywidualnej uwagi i lepszych nauczycieli. Dla dziecka było to kłamstwo, ale sprawiło, że poczuł, że jest naprawdę mądry, a jego talent i dar inteligencji były powodem, dla którego musiał iść do innej szkoły.

W dorosłym życiu syn odkrył list

Minęło wiele lat. Chłopiec był już dorosły, a jego matka zmarła. Musiał uporządkować wszystkie swoje rzeczy. W trakcie pracy natknął się na list, o którym mowa. Przypomniał sobie czas, kiedy jego matka powiedziała mu, że jest dzieckiem-geniuszem. W tamtym czasie nie wiedział, że było to miłosierne kłamstwo dla dziecka i wziął to za prawdę. Postanowił otworzyć list i przeczytać go ponownie. Był zszokowany, gdy dowiedział się, co naprawdę było w nim napisane.

Wręcz przeciwnie

List nie stwierdzał, że syn był geniuszem. Wręcz przeciwnie, stwierdzono, że jest opóźniony i nie jest w stanie poradzić sobie z edukacją w zwykłej szkole. Musi więc albo pójść do specjalnej szkoły przeznaczonej dla wolniejszych dzieci, albo wybrać indywidualne nauczanie. To zszokowało mężczyznę i nie rozumiał, dlaczego jego matka go okłamała. Przez całe dzieciństwo myślał, że jest dobry. Ale było zupełnie odwrotnie.

Historia dotyczy słynnego wynalazcy

Co jest takiego szokującego w tej całej sprawie? To, że nie jest zmyślona. Ta historia wydarzyła się naprawdę i jest związana z nazwiskiem słynnego wynalazcy. Był nim Thomas Edison, który jest najbardziej znany z wynalezienia żarówki. Ale wynalazł wiele innych rzeczy, które opatentował. Wszyscy uważali go za wielkiego myśliciela i wizjonera swoich czasów. Ludzie uważali go za geniusza, który znacznie przyspieszył rozwój ludzkości.

Historia ujawnia, że w czasie jego nauki władze szkolne uważały go za opóźnione dziecko. Na szczęście była tam jego matka. Jej kłamstwo dla dziecka okazało się dużym plusem. Dała mu nadzieję, a on próbował osiągnąć swoje cele, co mu się udało. Gdyby powiedziała mu prawdę, całkiem możliwe, że ludzie jeszcze bardzo długo używaliby świec i petard. Historia ta pokazuje zarówno, jak bardzo nauczyciele i dyrektorzy szkół mogą się mylić, jak i to, że gdy ktoś jest inny, nie jest to od razu negatywne. Thomas Edison jest tego wyraźnym dowodem. Tylko dzięki zachęcie ze strony matki osiągnął rzeczy, które podziwia cały świat.

Scroll to Top