Mały pianista zadziwił wszystkich. Jego Mozart był doskonały.

Są dzieci, które potrafią być absolutnie wyjątkowe. Ten młody pianista całkowicie to potwierdza. Dokonał tego, czego nie potrafi wielu jego dorosłych kolegów. I pokazał to nie tylko ludziom na sali, którzy przyszli go posłuchać, ale pokazał to całemu światu.

Dzięki temu, że część jego występu została sfilmowana, pojawiła się na znanym serwerze wideo. W tym momencie jego występ stał się światowym hitem. Nawet wśród ludzi, którzy nie interesują się muzyką klasyczną. Ale kiedy gra ją mały chłopiec, jest powód, by go podziwiać.

Ma zaledwie 8 lat.

Ten młody pianista jest naprawdę dzieckiem. Ma zaledwie 8 lat. Ale już potrafi to, czego wielu doświadczonych pianistów nie jest w stanie zrobić przez całe życie. A nie gra od bardzo dawna, wziął fortepian w wieku około pięciu lat. Gra więc dopiero od trzech lat, a już potrafi to robić. Co będzie w stanie zrobić za kolejne kilka lat, jeśli będzie regularnie ćwiczył? Jedno jest pewne. Na pewno jeszcze o nim usłyszymy, bo będzie gwiazdą na muzycznym niebie.

Oszołomił wszystkich na sali

Szkoda by było, gdyby grał tylko w domu, dla swojej rodziny. Miał wielki talent i musiał go pokazać. Był trochę przestraszony, ale po kilku pierwszych nutach stało się jasne, że ma publiczność po swojej stronie. Jak mógłby tego nie zrobić, skoro jego gra była absolutnie genialna, a także idealnie dokładna. Gdyby ktokolwiek mógł grać Mozarta w ten sposób, muzyka byłaby przyjemnością do słuchania. A to, że jego występ był naprawdę świetny, potwierdziły gromkie brawa publiczności.

Sam talent nie wystarczy

Tak, ma wielki talent, ale sam talent to nie wszystko. Trzeba też pomyśleć, że za perfekcją chłopca stoi oczywiście ciężka praca. To wiąże się z regularną praktyką. Jak się jednak okazuje, wszystko popłaca. Zresztą oceńcie sami. Czy Wy również zgadzacie się z nimi, że o pochodzącym z Rosji chłopaku o imieniu Elisha Mysin usłyszymy jeszcze nie raz, gdyż wyprzeda on prestiżowe sale koncertowe na całym świecie?

Scroll to Top