Liście orzecha włoskiego mogą pomóc w leczeniu niektórych problemów zdrowotnych

Czy wiesz, że liście orzechów włoskich są nie mniej ważne dla zdrowia niż ich owoce? Teraz, jesienią, orzechy włoskie obfitują na zewnątrz. Orzechy włoskie są bardzo zdrowe, zwłaszcza ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych omega, które wspomagają pracę naszego mózgu. Ale czy wiesz, że liście tego drzewa są o wiele bardziej przydatne? Dzięki zawartym w nich substancjom są w stanie leczyć niektóre choroby.

Cud zwany orzechem włoskim

Drzewa orzecha włoskiego dostarczają nam wspaniałych owoców o twardej skórce i pysznym wnętrzu. Orzech włoski zawiera substancje, które wspomagają pracę naszego mózgu, poprawiając pamięć i koncentrację. Ale czy wiesz, że liście tego drzewa są o wiele bardziej korzystne niż same orzechy? Być może to dla Ciebie zupełna nowość, ale badania pokazują, że substancje zawarte w liściach mogą leczyć nawet 15 bardzo poważnych schorzeń. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Liście orzecha włoskiego są silniejsze

Liście orzecha włoskiego zawierają witaminy, glikozydy, flawonoidy, karotenoidy i aromatyczne olejki eteryczne. Wraz ze skórką niedojrzałego orzecha i młodymi owocami orzecha służą poprawie naszego zdrowia i wspierają je. Liście pomagają nam wzmocnić serce, wspierają prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, poprawiają metabolizm i obniżają poziom cukru we krwi. Poza tym mają również działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Przyspieszają gojenie się ran i pomagają w leczeniu chorób skóry.

Zbiór i suszenie

Liście orzecha włoskiego powinny być zbierane pod koniec maja lub na początku czerwca. W tym czasie liście są najbardziej rozwinięte. Ważne jest, aby upewnić się, że liść nie jest chory, tj. nie może mieć żadnych zauważalnych przebarwień. Podczas zbioru same liście muszą być oddzielone od łodygi. Po zebraniu liści są one suszone w ciemnym i przewiewnym miejscu. Dobrze wysuszone liście nie powinny stracić swojego naturalnego koloru. Jeśli którykolwiek z nich zbrązowieje, należy go natychmiast wyrzucić. Aby dobrze je wysuszyć, umieść je w słoiku.

Pomaga przy biegunce

Teraz, gdy liście są dobrze wysuszone, nadszedł czas, aby je przetworzyć. Zmiażdż liście i umieść garść zmiażdżonych liści w garnku. Zalej je 250 ml wrzącej wody i gotuj przez godzinę. Otrzymany napój jest zalecany w przypadku biegunki lub innych problemów żołądkowo-jelitowych, takich jak krwawienie. Pij 1/3 szklanki 3 razy dziennie, zawsze przed posiłkami. W przypadku problemów skórnych (trądzik, łuszczyca, stany zapalne) należy stosować tę samą mieszankę. Namocz w niej gazę, a następnie nałóż ją na dotknięty obszar. Można go również stosować w leczeniu żylaków lub stanów zapalnych części intymnych u kobiet.

Odwar oczyszcza jamę ustną

Aby przygotować wywar z tych liści, wykonaj następujące kroki. Umieść łyżkę suszonych liści w garnku, zalej je 0,5 litra letniej wody i podgrzewaj przez 10 minut – nie gotuj! Następnie odczekaj 5 minut. Wywaru można używać do płukania jamy ustnej i dziąseł. W postaci okładów można go stosować na pocące się stopy lub w leczeniu robaków skórnych. Aby poprawić kondycję skóry, umieść 80 g pokruszonych liści, 300 g oleju roślinnego w słoiku i przechowuj w ciemnym miejscu przez 20 dni. Odwar z łyżki stołowej pokruszonych liści i 0,5 litra wody pomoże przy zapaleniu węzłów chłonnych, zapaleniu pęcherza moczowego i zapaleniu sutka. Wystarczy pić 2 łyżki stołowe 3 razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem.

Nalewki lecznicze

Z liści można również przygotować nalewkę, która pomaga leczyć zapalenie gruczołu krokowego. 1 łyżkę liści zalać 200 ml wódki. Odstawić na 2 tygodnie w ciemne miejsce i od czasu do czasu wstrząsnąć. Pij napój dwa razy dziennie po 30 kropli, najlepiej 20 minut przed posiłkiem.

Do przygotowania nalewki można również użyć młodych orzechów. Wybierz 10 młodych, zdrowych orzechów, umyj je pod bieżącą wodą i drobno posiekaj. Umieść je w słoiku, dodaj 7 łyżeczek cukru i 200 ml 70% alkoholu. Odstaw na miesiąc, ale codziennie wstrząsaj słoikiem. Po miesiącu wyciśnij płyn przez gazę. Dobry na biegunkę, bóle brzucha i oczyszczanie organizmu. Pić 2-3 razy dziennie po 40 kropli.

Scroll to Top