Lambrekiny nie muszą znajdować się tylko nad oknem. Mogą być używane w szafkach, między ścianami i pod stołami

Każdy wie, do czego służą klasyczne lambrekiny. Są one przeznaczone do zawieszania zasłon na oknie. Przyjrzyj się z nami innym zastosowaniom. Będziesz zaskoczony, jak ciekawie można wykorzystać coś tak zwyczajnego. To drążek za kilka groszy, który może być bardzo praktycznym dodatkiem do Twojego domu. Jeśli nie wierzysz, nie ma nic prostszego niż zobaczyć to na własne oczy. Oto kilka zabawnych opcji.

Zasłona między szafkami

Czy masz dwie szafki w pokoju dziecka i przestrzeń między nimi? Jeśli chcesz ukryć zabawki i inne rzeczy poza zasięgiem wzroku, użyj karniszy, aby to zrobić. Naciągnij na nie tkaninę, aby zastąpić klasyczny karnisz i umieść je między dwiema szafkami. Proste i skuteczne

Stojak na garnki

Masz mało miejsca w szafce? Klasyczny schowek na doniczki Ci nie odpowiada? Zmierz przestrzeń wewnątrz szafki i zawieś w niej karnisz. Następnie wystarczy kilka haczyków do zawieszenia naczyń. Zaoszczędzisz miejsce i po prostu będziesz mieć wszystko na wyciągnięcie ręki.

Prosty stojak na buty

Nie chcesz kupować klasycznego stojaka na buty i nie chcesz mieć butów na podłodze? W takim razie kup dwa karnisze, które umieścisz między dwiema ścianami we wnęce korytarza. Stworzysz lukę pod odpowiednim kątem i będziesz mieć gdzie umieścić wszystkie swoje buty.

Kryjówka dla dziecka

Sposób wykonania jest prosty. Wystarczy karnisz, na którym zawiesimy tkaninę z dziecięcym motywem. Gdy potomek będzie chciał się schować, wczołga się do swojej kryjówki i podciągnie ją do góry. Proste rozwiązanie, gdy chcesz zapewnić swojemu potomstwu prywatność i miejsce do odpoczynku.

Uchwyt na środki czyszczące

Większość środków czyszczących jest dostarczana z uchwytem na spray, co może stwarzać problemy z ich organizacją i przechowywaniem. Jeśli chcesz rozwiązać ten problem, wystarczy jeden drążek do szafki. Poniżej możesz zobaczyć, jak z łatwością zawiesić na nim wszystkie swoje środki czyszczące.

Uchwyt na ręcznik papierowy

Kupiłeś specjalny uchwyt, ale nie spełnia on dobrze swojej funkcji i jest tylko na przekór? Zrób własny i przekonaj się, że najprostsze rzeczy działają najlepiej. Nawlecz rolkę ręczników papierowych na kawałek pręta i gotowe.

Uchwyt na wstążki

Nie ma znaczenia, czy chcesz je tylko efektywnie przechowywać, czy mieć je zawsze pod ręką. Wystarczy zawiesić je na drążku i mieć je wszystkie razem. Kiedy chcesz rozwinąć kawałek, wystarczy jeden szybki ruch i jesteś gotowy, aby odciąć potrzebną długość.

Organizer na półkę

Nie chcesz, aby wszystkie Twoje naczynia toczyły się jedno na drugim? Wcale nie muszą. Wystarczy kilka pojedynczych prętów i ich pionowe ustawienie. Pomiędzy nimi można umieścić wszystko. Deskę do krojenia, różne tace do serwowania lub talerze.

Prosta blokada szuflady

Masz malucha, który lubi zaglądać do szuflad? Po co szukać skomplikowanego rozwiązania, skoro jest jedno proste. Przewlecz karnisz przez poszczególne uchwyty i na pewno będziesz mieć pecha podczas otwierania.

Bariera między drzwiami

Sprawdzałeś ile kosztuje takie rozwiązanie w sklepach? Jest bardzo drogie. Barierka do drzwi dziecięcych może jednak kosztować grosze. Wystarczy kilka prętów, które umieścisz nie tylko między framugami drzwi, ale także między ścianami. Wszędzie tam, gdzie potomstwo nie ma wstępu

Scroll to Top