Jeśli masz okna PCV, zastosuj prostą sztuczkę, aby zaoszczędzić pieniądze

Kto nie chciałby zaoszczędzić trochę grosza, gdy jest to możliwe, prawda? Ale nie zawsze wiemy, jak prawidłowo oszczędzać. Jedną ze wskazówek jest na przykład to, jak prawidłowo korzystać z okien PCV. Często niepotrzebnie marnujemy pieniądze, a w międzyczasie trafiają one w nieznane miejsca. Przedstawimy Ci teraz prostą sztuczkę z oknami PCV, dzięki której będziesz w stanie zaoszczędzić nawet 12 000 CZK rocznie. To sporo pieniędzy, nie sądzisz?

Doskonałe uszczelnienie i izolacja

W dzisiejszych czasach okna PCV są instalowane niemal wszędzie. Jest to nowoczesna i wciąż bardzo popularna opcja okienna, którą można dziś uzyskać w bardzo przystępnej cenie. Ich zaletą jest bardzo długa żywotność, duża liczba opcji kolorystycznych, dekorów, kształtów i wzorów. Główną przewagą nad tradycyjnymi oknami drewnianymi są doskonałe właściwości uszczelniające i izolacja termiczna. Jest to doskonałe urządzenie, z którym trzeba się dobrze obchodzić. Przygotowaliśmy prosty i przydatny poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak prawidłowo obchodzić się z oknem.

Oszczędzaj pieniądze dzięki pogodzie

Być może wiesz, że okna PCV mają kilka pozycji otwierania. Najczęściej w oknach winylowych można znaleźć 4 pozycje otwarcia: całkowicie zamknięte, mikrowentylowane, uchylne i całkowicie otwarte. Każda z tych pozycji służy innemu celowi. Ważne jest jednak, aby podczas otwierania zawsze kierować się aktualną pogodą na zewnątrz (za oknem). W ten sposób osiągniesz idealne wykorzystanie okna PCV i zaoszczędzisz dużo pieniędzy.

Otwarte okno jest dobre do wentylacji zimą lub latem. Otwarte okno latem dobrze cyrkuluje powietrze w pomieszczeniu. Umieść

Wystarczy zamknąć przełącznik

Mikrowentylacja ma dwa rodzaje otwierania. Pierwszy z nich odbywa się za pomocą uchwytu, gdzie powstaje większy otwór wentylacyjny, dzięki czemu doskonale wentyluje nieogrzewane pomieszczenia (toaleta, piwnica, spiżarnia). Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić pieniądze zimą, zalecamy skorzystanie z drugiej opcji. Bezpośrednio w oknie znajduje się mniejszy nawiewnik, który ma przełącznik w metalowej części okna, który po zamknięciu schodzi do ramy. Zaleca się zamknięcie przełącznika na zimę, aby niepotrzebnie nie ogrzewać okien. Dzieje się tak, ponieważ jest to funkcja wentylacji, która sprawia, że dużo ciepła opuszcza pomieszczenie. Chłodzi pomieszczenie i nie ma znaczącego wpływu na jakość powietrza. Znacznie lepiej jest otworzyć okno na chwilę zimą i zaczerpnąć powietrza. Powietrze zmieni się i będzie się lepiej oddychać. Latem można ponownie otworzyć przełącznik.

Scroll to Top