Jesień zbliża się wielkimi krokami. Koniec z przeziębieniami dzięki tym starym poradom

Nadeszła jesień, a wraz z nią zwiększone ryzyko przeziębień. Wiele osób bierze szturmem apteki, ale powinieneś być znacznie mądrzejszy. Istnieje inna opcja niż drogie leki, które są pełne chemikaliów. Porady babci, które są tanie, naturalne i co najważniejsze – świetnie działają. Oto 5 sposobów na szybkie i łatwe pokonanie przeziębienia.

Cebula i czosnek

W większości przypadków używasz ich głównie w żywności. Przyjrzyjmy się, jak można je wykorzystać na inne sposoby. I tylko w przypadku przeziębienia. Jeśli wystąpią pierwsze objawy, jest to odpowiedni moment, aby zacząć stosować czosnek i cebulę. Jak to zrobić? Idealnym sposobem jest wyciśnięcie soku z cebuli, w którym mieszamy wyciśnięty czosnek. Stosuj to kilka razy dziennie. Jeśli uznasz tę metodę za zbyt drastyczną, możesz lekko doprawić ją miodem.

Imbir

Ten wyjątkowy korzeń ma interesujący pikantny cytrusowy smak. Ma również wielką moc, jeśli chodzi o leczenie przeziębień. Zastosowania imbiru są różnorodne. Zalecamy przygotowanie herbaty do popijania przez cały dzień. Wystarczy za każdym razem zetrzeć trochę korzenia, zalać go gorącą wodą, a następnie wypić. Ponownie, jeśli jest to absolutnie konieczne, można osłodzić napój miodem.

Ocet jabłkowy

Większość ludzi zna tylko ten klasyczny, czyli sfermentowany alkohol. Nie używaj go jednak, gdy jesteś przeziębiony. Ocet jabłkowy pomoże ci w chorobie. Mniej aromatyczna i mniej ostra alternatywa. A jak go używać? Weź filiżankę wody i wymieszaj ją z filiżanką octu jabłkowego. Dodaj 2 łyżki miodu i wypij. Podobnie jak herbatę, najlepiej kilka razy dziennie.

Woda morska

Wiemy, że nie mieszkamy nad morzem. Jednak wodę morską można uzyskać bez konieczności podróżowania do nadmorskich kurortów. Wodę można kupić zarówno w aptekach, jak i w sklepach internetowych. A jak jej używać? Wystarczy wciągnąć ją przez nos. Dlatego lepiej kupić ją już w butelce z rozpylaczem. Zobaczysz, że szybko udrożni zatkany nos. I to lepiej niż różne spraye, które są pełne różnych chemikaliów. Woda morska to po prostu woda z solą.

Chrzan

Uwielbiasz go jako dodatek do mięs? Więc zacznij go używać również wtedy, gdy cierpisz na przeziębienie. Jak to zrobić? Najlepszym sposobem jest zetrzeć świeży chrzan, a następnie zetrzeć z nim jabłko. Następnie nabieramy go na łyżkę, dokładnie wąchamy i połykamy. To siła, ale gdy zobaczysz, jak dobrze działa chrzan, będziesz chciał powtórzyć tę kurację.

Scroll to Top