Jak usunąć przekrwienie? Ta metoda jest prosta, skuteczna i w 100% naturalna

Kaszel zdecydowanie nie jest przyjemny. Może być związany na przykład z przeziębieniem, może być związany z różnymi negatywnymi bodźcami zewnętrznymi, a także może być związany z tym, że Twoje płuca i przewody oddechowe są pełne śluzu, który tak bardzo Cię irytuje. Jak sobie z tym poradzić? Ta rada z pewnością Ci pomoże. I nie chodzi tu o żadne leki z apteki, gdyż jest to procedura w 100% naturalna.

Nie musisz iść do apteki

Flegma jest bardzo nieprzyjemną rzeczą, ponieważ to śluz powoduje podrażnienie dróg oddechowych i kaszel, który jest bardzo nieprzyjemny. Jednym ze sposobów na pozbycie się śluzu jest jego odkrztuszanie. Jednak nie jest to zbyt skuteczne i nie jest też zbyt łatwe. Niektórzy ludzie udają się więc do apteki, ale podane opcje są albo drogie, albo ich formuła wiąże się z chemią. Idealnym sposobem na pożegnanie się z zaparciami jest zatem stosowanie naturalnych substancji

Co będzie potrzebne?

Fakt, że jest to wyjątkowy i skuteczny przepis na pozbycie się śluzu z pewnością nie oznacza, że jest to przepis w jakikolwiek sposób skomplikowany. Jest wręcz przeciwnie. Wystarczy spojrzeć na listę potrzebnych składników. Wyraźnie pokazują one, że można je dostać praktycznie w każdym większym sklepie. Przygotuj się więc:

1 korzeń imbiru
1 litr wody
2 łyżki miodu
2 łyżeczki oleju kokosowego
1 łyżeczka octu jabłkowego

Zacznij od przygotowania imbiru

Głównym składnikiem tego pomocnika jest korzeń imbiru, który należy najpierw przygotować. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest obranie go, ponieważ jego skórka jest twarda i niejadalna. Następnie umyj go i zacznij powoli kroić na małe kawałki. Im mniejsze, tym lepiej, ponieważ więcej aktywnych składników wydostanie się z korzenia. Po pokrojeniu umieść kawałki w garnku i przykryj je przygotowaną wcześniej wodą.

Wodę należy powoli doprowadzić do temperatury wrzenia. Gdy woda zacznie wrzeć, płomień należy zmniejszyć, a garnek przykryć i pozostawić do delikatnego bulgotania. Optymalny czas takiego powolnego gotowania to około 15 minut. Powodem gotowania jest to, że wyższa temperatura uwalnia substancję, która jest najlepszym pomocnikiem dla śluzu.

Po upływie czasu gotowania można wyłączyć kuchenkę. Jednak garnek powinien być nadal włączony, podobnie jak pokrywka. Wskazane jest, aby pozwolić temu wywarowi odpocząć, podczas gdy imbir się zaparzy. Idealnie jest pozostawić go na 30 do 60 minut, co również schłodzi go do pożądanej temperatury.

Dodaj inne składniki

Gdy wywar będzie gotowy, możesz dodać pozostałe składniki, które dokładnie w nim rozpuścisz. Następnie możesz wszystko odcedzić, ponieważ celem jest usunięcie kawałków imbiru z napoju. Dlatego odcedź go klasycznie, używając durszlaka lub ściereczki. Po odcedzeniu można przelać odkamieniacz do butelki lub innego pojemnika. Idealnie jest przechowywać go w chłodnym i ciemnym miejscu, najlepiej w lodówce. Powinien on wytrzymać kilka dni bez żadnych problemów.

Jak konsumować?

Bardzo prosto. Poprzez regularne picie tego napoju imbirowego. Jest to ilość, którą należy podzielić na około 1,5 – 2 decylitry i zawsze pić trzy razy dziennie. Taka ilość wystarczy na około 2 dni. Idealnie jest pić go rano po śniadaniu, w południe po obiedzie i wieczorem przed pójściem spać. Nie ma potrzeby robić nic więcej. Zobaczysz, że już pierwszego dnia stan Twojego kaszlu poprawi się, a drugiego dnia wyniki będą już bardzo zauważalne. Drogi oddechowe zostaną udrożnione, co ułatwi oddychanie i wyeliminuje kaszel. Ponieważ jest to czysto naturalna formuła, nie ma problemu z długotrwałym stosowaniem. I to w zasadzie zawsze tak długo, jak długo masz kaszel.

Scroll to Top