Jak osiągnąć idealny rozkwit storczyków? Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi zaleceniami

Tak, uprawa storczyków nie zawsze jest łatwa. Z drugiej strony musimy powiedzieć, że każdy może to zrobić za pomocą tych sztuczek. Wiele osób ponosi porażkę głównie dlatego, że nie wiedzą, jak samodzielnie wyhodować roślinę. Jeśli ty też jesteś początkujący, nie rozpaczaj. Pokażemy Ci sztuczki, które sprawią, że Twoja roślina będzie się dobrze rozwijać. Będzie silna, zdrowa i, co najważniejsze, będzie miała absolutnie doskonały kwiat.

Czego nie trzymać w bezpośrednim sąsiedztwie?

Trzymaj kwitnącą orchideę jak najdalej od owoców! Dojrzałe owoce uwalniają gaz etylenowy, który ma negatywny wpływ na kwiaty i pąki orchidei.

Wybierz odpowiednią doniczkę

Dla wielu może się to wydawać głupotą, ale w rzeczywistości wybór doniczki ma duży wpływ na uprawę storczyków. Która z nich jest właściwa? Powinna to być szklana doniczka. Nie tylko ułatwia to dostrzeżenie, kiedy nadszedł czas na przesadzenie, ale także pozwala lepiej kontrolować wilgotność i wszelkie potencjalne problemy. Nie zapominaj, że korzenie rośliny również potrzebują światła. Storczyki będą radzić sobie znacznie lepiej, jeśli im je zapewnisz.

Pomyśl o odpowiedniej temperaturze

Storczyki uwielbiają ciepło ze względu na ich miejsce pochodzenia. Jeśli możesz zapewnić je roślinie, wygrywasz. Przekonasz się, że w cieplejszych warunkach uprawa storczyków będzie dziecinnie prosta. A jaka jest idealna temperatura? Między 23 a 24 stopniami Celsjusza. W nocy powinna ona spaść o nie więcej niż 6 stopni. Jeśli możesz utrzymać stałe warunki, to też dobrze.

Uważaj na bezpośrednie światło

Uprawa storczyków ma dwie interesujące zasady. Tak, ta roślina uwielbia światło, więc musisz stworzyć jej odpowiednie warunki. Ale jednocześnie nie lubi bezpośredniego światła. Jeśli dostanie bezpośrednie światło słoneczne, jest to problem. Mogą ją nawet spalić i nieodwracalnie uszkodzić. Jeśli uprawiasz ją w oknie lub w ogrodzie zimowym, musisz odbijać promienie słoneczne w innym kierunku i nadal utrzymywać dobre oświetlenie w tym obszarze.

Możesz wspierać kwiaty

Dbasz o kwiat dokładnie według naszych instrukcji, a on nadal nie kwitnie? Wskazane jest wsparcie tego stanu. Zacznij od umieszczenia go w chłodniejszym pomieszczeniu na noc, gdzie temperatura wynosi około 15 stopni. Rano należy przywrócić ją do normalnego miejsca. Po kilku dniach powinny być widoczne pierwsze kwiaty.

Powyższą procedurę można połączyć z inną, polegającą na stworzeniu roślinie warunków jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Oznacza to zwiększenie wilgotności w miejscu, w którym się znajduje. Można w tym celu użyć nawilżacza lub kilku pojemników z ciepłą wodą, która będzie stopniowo parować. Idealnie jest również pomyśleć o zraszaniu, używając klasycznego zraszacza.

Jeśli to również nie zadziała, spróbuj innego sposobu. Obejmuje to usunięcie orchidei z jej zwykłego miejsca i pozostawienie jej w znacznie chłodniejszym miejscu na 5-7 dni. Następnie należy przywrócić go do zwykłego miejsca. Do czego to doprowadzi? W ciągu 2 – 4 tygodni powinny pojawić się pierwsze piękne kwiaty.

Scroll to Top