Jak czyścić sofę z tkaniny? 3 naturalne i skuteczne porady

O ile nigdy na niej nie siadasz, co jest całkowicie niewyobrażalne, sofa zawsze się brudzi. Nawet jeśli zabronisz dzieciom jeść na niej jedzenie i nawet jeśli zawsze będziesz bardzo ostrożny, ten centralny element salonu nie może pozostać czysty przez cały rok.

Co więc można zrobić? Sięgnąć po naturalne, skuteczne rozwiązania. Mamy tylko trzy do zasugerowania, a niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, uzyskasz dobre wyniki. Jednym z nich jest pianka do golenia, drugim kryształki sody, trzecim amoniak, a ostatnim naturalnym rozwiązaniem jest biały ocet.

1. Wskazówka 1: Jeśli plama jest świeża, wytrzyj ją ręcznikiem papierowym. Nałóż niewielką ilość pianki do golenia i pozostaw na 1 godzinę.

Następnie przetrzeć gąbką i osuszyć ręcznikiem papierowym (lub chłonnym papierem).

2. Należy pamiętać, że ta wskazówka działa również na plamy z dywanów: pozostawić na 20 minut, a następnie wyszorować plamę szczotką i odkurzyć.

3. 2. wskazówka: Nosić rękawice ochronne i rozcieńczyć 1 filiżankę (25 cl) kryształków sody w 2 filiżankach (50 cl) gorącej wody (jedna część kryształków na dwie części gorącej wody).

Lekko namocz gąbkę w tej mieszaninie, wykręć i wyczyść sofę, zwracając szczególną uwagę na plamy.
Koniecznie (aby zapobiec dalszemu działaniu mieszaniny): spłukać czystą wodą i lekko wilgotną gąbką (przejechać po sofie).
Rezultat jest szybki, a sofa znów będzie czysta. *Przed wypróbowaniem tej sztuczki należy przeprowadzić test na małym, ukrytym obszarze sofy (możliwość odbarwienia).

4. 3. wskazówka: Załóż rękawice ochronne i wlej ½ szklanki (12 cl) amoniaku do dużej miski z ciepłą wodą i dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń.

Uwaga: Przed użyciem należy wypróbować środek czyszczący na kawałku ukrytej tkaniny. Jeśli na tkaninie widoczny jest kolor sofy, należy dodatkowo rozcieńczyć amoniak. Jeśli problem nie ustąpi, nie czyść amoniakiem ani żadnym innym środkiem do czyszczenia na mokro.
Instrukcje znajdują się na następnej stronie.

5. Instrukcja użycia: założyć rękawice ochronne i zanurzyć gąbkę (lub szmatkę) w mieszaninie wody, amoniaku i płynu do mycia naczyń, dobrze wycisnąć i wyczyścić całą sofę, wycierając siedzisko i plamy.

Płukanie: przetrzeć sofę szmatką lekko nasączoną wodą i osuszyć najpierw małym ręcznikiem (pocierając we wszystkich kierunkach), a następnie ciepłym powietrzem (nie gorącym) za pomocą suszarki do włosów.

Nie zapominaj, że jeśli używasz amoniaku i zauważysz, że kolor krwawi, przestań i wybierz inne rozwiązanie.

6. Po wyczyszczeniu sofy i usunięciu wszelkich plam, pozostaw ją do całkowitego wyschnięcia, zanim na niej usiądziesz.

7. BONI rada na noc: aby wyczyścić (i zdezynfekować) sofę, przed pójściem spać lekko spryskaj jej powierzchnię mieszanką wody i białego octu (mieszanka ¾ wody i ¼ octu).

W ten sposób w nocy sofa będzie miała czas na całkowite wyschnięcie.
Czynność tę należy wykonywać co tydzień lub tak często, jak to konieczne.

Scroll to Top