Idealnie miękkie pączki, których nie trzeba smażyć. Ich smak powala na kolana!

Uwielbiasz pączki? Ja zdecydowanie tak! Po prostu nigdy nie mogę się oprzeć świeżym pączkom, które są pięknie miękkie i wilgotne. Ale przestałam lubić te ze sklepów, ponieważ często były twarde i suche – po prostu nie dla mnie. Ale znalazłam naprawdę świetny przepis i od tego czasu regularnie robimy pączki w domu. I są naprawdę pyszne!

Kto mógłby się oprzeć świeżym pączkom, które pachną tak niesamowicie i dosłownie rozpływają się na języku? Masz rację, tylko głupiec mógłby im odmówić. Jeśli i Ty masz ochotę na pączka, wypróbuj przepis, którym podzielę się z Tobą w kolejnych linijkach. Gwarantuję, że po jego wypróbowaniu już nigdy nie będziesz chciał robić pączków w inny sposób!

Co będzie potrzebne do przygotowania?

50 g masła
500 g zwykłej mąki
100 g cukru
10 g suszonych drożdży
120 ml mleka
2 jajka
125 g masła do smarowania
wiórki czekoladowe (opcjonalnie)
cukier puder
skórka pomarańczowa

Jak przystąpić do przygotowania?

Wymieszaj drożdże, letnie mleko i łyżeczkę cukru w misce i pozwól drożdżom wyrosnąć.
W międzyczasie w innej misce wymieszaj mąkę, jajka, masło, resztę cukru, pastę do smarowania i odrobinę skórki pomarańczowej, aby nadać jej zapach.
Gdy zakwas wyrośnie, wymieszaj go z pozostałymi składnikami, aby uzyskać ciasto.
Odstaw ciasto w ciepłe miejsce, im dłużej będzie wyrastać tym lepiej, pączki będą bardziej puszyste.
Gdy ciasto wyrośnie, wmieszaj kawałki czekolady, jeśli nie chcesz ich w pączkach, nie musisz ich dodawać.
Następnie wytnij z ciasta kółka i pozostaw je na chwilę na blacie do wyrośnięcia.
W międzyczasie rozgrzej piekarnik do 180°C, a gdy osiągnie pożądaną temperaturę, umieść na blasze wyłożonej papierem do pieczenia pączki i piecz je przez około 20-25 minut, aż będą pięknie złociste.
To, co uwielbiam w tych pączkach, to nie tylko to, jak cudownie puszyste, rozkosznie miękkie i super gładkie są, ale także fakt, że nie smażą się, a zatem nie są tłuste. Ty też je pokochasz!

Scroll to Top