Grupa krwi wpływa na więcej niż myślisz. Pokazuje również, jaki masz charakter

Grupa krwi ma znaczenie nie tylko podczas oddawania lub przyjmowania krwi. Wpływa również na to, kim naprawdę jesteś i jak się zachowujesz. Napisano wiele raportów na temat grup krwi, ale nadal nie przyciągają one tak dużej uwagi opinii publicznej. Tymczasem grupy krwi są odpowiedzialne za wiele wydarzeń w naszym życiu. Przyjrzyjmy się różnym grupom i dowiedzmy się, co Twoja mówi o Tobie. Może się okazać, że prowadzisz zupełnie nieodpowiedni styl życia.

Grupa zmienia życie na lepsze

Wszyscy mamy grupę krwi. Została nam ona nadana od urodzenia i pozostaje z nami przez całe życie. Każdy powinien znać swoją grupę krwi. Tym, którzy jej nie znają, zalecamy jak najszybsze jej poznanie. Może to zmienić całe Twoje życie. Grupa krwi wpływa na naszą osobowość, wagę i wiele innych ważnych czynników. Gdy dowiesz się, która z nich oznacza który z nich, a konkretnie co oznacza Twoja, możesz z łatwością zmienić swoje podejście do życia. Jeśli od jakiegoś czasu chcesz coś zmienić, poznanie swojej grupy krwi jest naprawdę ważne.

Ponadto grupa krwi determinuje wiele kwestii zdrowotnych i odgrywa rolę w wielu procedurach medycznych. Istnieją cztery grupy: A, B, AB i 0, podzielone według obecności specjalnych antygenów w komórkach krwi. Czy wiesz, którą z nich posiadasz? Wiedza na ten temat może wiele powiedzieć, na przykład o jedzeniu lub osobowości.

Co powinienem jeść?

Zacznijmy od kwestii jedzenia, która prawdopodobnie zainteresuje najszersze grono osób. Jeśli masz grupę A, wskazane jest, abyś spożywał dietę wegetariańską, uzupełnioną rybami i produktami mlecznymi. Zdecydowanie odstaw rośliny strączkowe, kawę i przyprawy. Jeśli masz grupę B, zalecane są produkty mleczne, baranina, ryby, warzywa i herbaty. Należy unikać alkoholu i dużych ilości konserwantów. W przypadku grupy 0 należy spożywać mięso i dużo warzyw. Z kolei przetworzona żywność, produkty mleczne i niepotrzebne przejadanie się nie są dla Ciebie odpowiednie. Grupa AB powinna jeść żywność organiczną i unikać wszystkiego, co smażone.

Kim jestem?

Pod względem osobowości, grupy krwi są również interesującym atutem. Nosiciele grupy A to osoby empatyczne, zorganizowane i wydajne, zdolne do przewodzenia grupom ludzi. Grupa B jest świetna w rozwiązywaniu konfliktów, przyjazna i bardzo aktywna. Grupa 0 to osoby asertywne, współczujące i praktyczne, z chęcią niesienia pomocy. Grupa AB to osoby silne, spokojne i zrównoważone, zawsze kierujące się rozsądkiem.

Precz ze stresem

Chcesz być spokojniejszy i odstresować się? W takim razie ta sekcja jest dla Ciebie najważniejsza. Grupa A jest najgorsza pod względem stresu, ponieważ ma najwyższy poziom kortyzolu. Osoby z tą grupą powinny nauczyć się bardziej relaksować i być w stanie przejąć kontrolę. Osoby z grupą B są zazwyczaj spokojne i opanowane. Zdarza im się wybuchnąć, ale zazwyczaj nie dają się wyprowadzić z równowagi. Osoby z grupą krwi 0 są bardziej agresywne i skłonne do niezadowolenia. Również w tym przypadku warto nauczyć się relaksować i panować nad gniewem. Osoby z grupą AB dobrze radzą sobie ze stresem, a przynajmniej nie dają tego po sobie poznać.

Dlaczego przybieram na wadze?

Jeśli chodzi o przybieranie na wadze, grupa A jest narażona na większe odkładanie się cukru, więc ogranicz jego spożycie. Grupa B sprzyja magazynowaniu tłuszczu, więc ogranicz smażone potrawy. Zastąp je warzywami lub grillowaną rybą. W przypadku grupy 0 regularność jedzenia jest dobrą zasadą zapobiegającą przybieraniu na wadze. Z drugiej strony, nieregularność prowadzi do przybierania na wadze. Jeśli grupa AB nie chce przybrać na wadze, powinna więcej ćwiczyć.

Scroll to Top