Aller au contenu
Accueil » Drożdże to najtańsza bomba witaminowa! Dają niesamowite efekty!

Drożdże to najtańsza bomba witaminowa! Dają niesamowite efekty!

  Drożdże są bardzo chwalone i zasługują na uznanie i sławę, na jaką zasługują. To nie przypadek, ponieważ są doskonałym źródłem białka – 50% drożdży to białko – zawierają siedemnaście witamin (jedyne, których brakuje, to witaminy A, E i C) oraz wszystkie główne witaminy z grupy B, z wyjątkiem B12. Są również głównym źródłem organicznego żelaza, a także potasu, wapnia, magnezu, fosforu i siarki.

  Korzystne działanie:

  Regularne spożywanie drożdży obniża poziom cholesterolu, redukuje podagrę, łagodzi bóle neurytowe, reguluje trawienie, redukuje stres, stymuluje pracę trzustki, wspomaga produkcję czerwonych krwinek, wzmacnia kości i odporność organizmu na choroby. Przyspiesza gojenie złamań i tonizuje skórę, gdyż ma działanie regenerujące. Polecany jest wszystkim, zdrowym, chorym, dzieciom, osobom starszym i dorosłym.

  Wzmacniacz nastroju

  Spożywanie drożdży ma korzystny wpływ na nasz nastrój, zmniejsza objawy depresji, pomaga w nerwowości i niepokoju, pomaga nam lepiej spać i budzić się bardziej wypoczętym.

  Ma również działanie pobudzające apetyt i jest bardzo korzystne dla kobiet cierpiących na zespół napięcia przedmiesiączkowego.

  Wspomaga trawienie

  Drożdże są również korzystne dla trawienia, zarówno w celu zmniejszenia objawów biegunki, jak i zmniejszenia dyskomfortu jelitowego spowodowanego przewlekłą infekcją bakteryjną.

  W ramach leczenia dobrym pomysłem jest zjedzenie rano kawałka drożdży na pusty żołądek.

  Dr Schröder, niemiecki lekarz z ubiegłego wieku i profesor na Uniwersytecie Medycznym w Monachium, powiedział podczas wykładu na kongresie w Pradze, że dwie dobrze znane substancje, olej z wątroby dorsza i drożdże, zawierają wszystkie witaminy. Jak wie każdy, kto zjadł drożdże i połknął łyżkę oleju z wątroby dorsza, obie substancje smakują bardzo źle. Dużą przewagą drożdży nad olejem z wątroby dorsza jest to, że są znacznie tańsze.

  Jak wyjaśnił nasz laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny, Albert Szent-Györgyi (1893-1986), nie wystarczy, aby organizm ludzki był zaopatrywany w niezbędne witaminy, ale konieczne jest zapewnienie, aby organizm miał duże nagromadzenie witamin, abyśmy mogli uchronić się przed wieloma chorobami. Jedynym i najbezpieczniejszym sposobem na to jest spożywanie dużej ilości pokarmów zawierających drożdże.

  Wreszcie, ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli połkniemy łyżkę lub dwie płynu drożdżowego, nasze zmęczenie zniknie w ciągu kilku minut, nasza energia i siła powrócą, a ten dobry efekt może trwać przez kilka godzin.