Dobrze smakują i jednocześnie oczyszczają organizm. Jakie pokarmy należy spożywać każdego dnia?

Spożywamy żywność zarówno po to, by dostarczyć naszemu organizmowi energii i składników odżywczych, jak i po to, by utrzymać go w zdrowiu. Powinniśmy odpowiednio dobierać produkty spożywcze. Są takie, które mogą wyrządzić więcej szkód w organizmie, a są też takie, które mogą zrobić coś przeciwnego. Są to te, które mogą oczyścić organizm, a następnie zapewnić, że pozbędzie się on wszystkich niepożądanych substancji.

Oczyszczanie jest ważne

Z jakiego powodu? Oczywiście ze względów zdrowotnych. Kiedy uda ci się oczyścić naczynia krwionośne, wpłynie to na twoje ogólne zdrowie we wszystkich aspektach. Narządy wewnętrzne będą lepiej funkcjonować, ciśnienie krwi i poziom cholesterolu zostaną obniżone, skóra poprawi się i rozjaśni, a Ty zyskasz więcej pozytywnej energii. Są to wszystkie powody, dla których warto regularnie spożywać pokarmy znajdujące się na podanej liście.

Ryby

Jako Czesi jesteśmy niestety bardzo daleko w tyle, jeśli chodzi o spożycie ryb. Musimy poprawić ten fakt. Zarówno dlatego, że ryby zachwycają smakiem, jak i dlatego, że są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zatykanie naczyń krwionośnych. Najlepiej byłoby, gdyby ryby pochodziły z morza i były raczej tłuste. Najlepiej tuńczyk, a także łosoś. Oba gatunki zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, które również mogą zwalczać cholesterol, a także oczyszczać naczynia krwionośne ze złogów niepożądanych substancji. Są również dobre w eliminowaniu ewentualnych zakrzepów krwi. Dodatkowo, będziesz cieszyć się

Żurawina

Wiele osób ma z nimi styczność tylko wtedy, gdy jedzą kremową polędwicę, z którą są podawane. Jest to jednak błąd, ponieważ żurawina jest o wiele bardziej odpowiednia do spożycia, a także o wiele częściej. Są one świetną pomocą dla układu moczowego, równie korzystną podczas odchudzania. Oczywiście mają również działanie oczyszczające naczynia krwionośne z niepożądanych substancji, a także z cholesterolu. Żurawinę można spożywać na przykład w postaci suszonej, a także w postaci różnych soków. Są one jednak również dostępne jako odżywczy suplement diety.

Czosnek

Jego zapach może odstraszać wiele osób, co jest błędem. Nie daj się zwieść. Czosnek może nie pachnieć idealnie, ale nie umniejsza to jego jakości. Wręcz przeciwnie. Na przykład, jest znany jako naturalny antybiotyk i środek na przeziębienie. Ale jest również bardzo dobrym pokarmem oczyszczającym, jeśli chodzi o naczynia krwionośne. Może skutecznie obniżyć ciśnienie krwi, a także stanowi dobrą profilaktykę chorób serca. Nie można również pominąć jego pozytywnego wpływu na walkę z korozją tętnic.

Szpinak

Znienawidzone warzywo w szkolnych stołówkach. Na szczęście nowoczesne adaptacje pokazują, że szpinak może być ciekawy i smaczny w kuchni. Nie możemy zapominać, że jest on również bardzo zdrowy dla naszego organizmu. Głównym powodem jego bardzo pozytywnego działania jest połączenie kwasu foliowego, a także potasu. Dzięki temu może bardzo dobrze niwelować nadciśnienie, a także działać profilaktycznie na ludzkie serce. Ponadto szpinak zawiera również tak zwaną luteinę, która ma dobry wpływ na zdrowie ludzkich oczu.

Oliwa z oliwek

Jest bardzo promowana jako substytut konwencjonalnych tłuszczów. Jeśli jest to dobrej jakości oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno, może oferować wysoką zawartość kwasów jednonienasyconych. Są to bardzo dobre substancje oczyszczające naczynia krwionośne, a także skutecznie zwalczające tzw. cholesterol LDL, czyli ten zły w organizmie.

Pomidory

Na pierwszy rzut oka zwykłe i tanie warzywo. Jednak na drugi rzut oka jest to również bardzo korzystne warzywo. Są one przede wszystkim skuteczne przeciwko stwardnieniu tętnic, a także mogą skutecznie zwalczać różne rodzaje chorób sercowo-naczyniowych. Są one również interesujące dla tych, którzy chcą schudnąć, ponieważ mają minimalną ilość kalorii, więc można jeść tyle, ile chcesz.

Płatki owsiane

Rozpocznij dzień od miski płatków owsianych, a zrobisz dla siebie to, co najlepsze. Zarówno dlatego, że dostarczysz swojemu ciału energii, jak i dlatego, że dostarczysz mu mnóstwo błonnika. Oprócz pozytywnego wpływu na trawienie, ma on również pozytywny wpływ na cholesterol i zapobiega jego dalszemu gromadzeniu się. Regularne spożywanie płatków owsianych może obniżyć wartość tej substancji nawet o 20 procent.

Granat

Owoc egzotyczny, ale wciąż łatwo u nas dostępny. Granat zachwyca swoim wyglądem i smakiem, a także składem i pozytywnym działaniem. Jest doskonałym przeciwutleniaczem, co już sugeruje, że może wydostać się z organizmu dosłownie wszystko, co nie powinno się w nim znaleźć. Jest świetnym pomocnikiem, jeśli chcesz zapobiec korozji tętnic.

Kiwi

Również egzotyczny gatunek, który jest dość powszechny na półkach sklepowych. Jego dużą zaletą jest to, że może zwalczać cholesterol LDL. Nie tylko eliminuje jego wzrost, ale także w przypadku wielu ważnych substancji zmniejsza obecne wartości do znacznie niższych.

Ananas

Ten jest znany wielu osobom głównie dlatego, że jest dobrym środkiem wspomagającym odchudzanie. Ponadto jest również dobrym środkiem do walki z cholesterolem. Zarówno jeśli chodzi o obniżenie obecnego poziomu, jak i jeśli chodzi o ogólną profilaktykę. Jeśli chcesz być zdrowy i dobrze wyglądać, nie możesz się pomylić z ananasem.

Winogrona

Wiadomo, że klasyczne czerwone wino w formie napoju korzystnie wpływa na ludzkie serce. Oczywiste jest zatem, że musi ono również korzystać z samego surowca. To znaczy winogrona w postaci jagód. Idealne winogrona to oczywiście winogrona czerwone, które zawierają substancje takie jak resweratrol i kwercetyna. Te interesujące bioflawonoidy są wyjątkowe, ponieważ dobrze zapobiegają utlenianiu cholesterolu. W ten sposób jego wartość nie wzrasta, a człowiek jest logicznie zdrowszy. Nie zapominajmy również o pozytywnych korzyściach płynących z eliminacji zakrzepów krwi.

Scroll to Top