Czy znasz Kinder Pingui? Możesz przygotować taki sam batonik w domu. Zgodnie z tym przepisem

Popularny chłodzony batonik Kinder Pingui jest uwielbiany nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. Czy wiesz, że możesz przygotować go również w domu? To dobra wiadomość dla tych, którzy są głodni, ale nie chcą iść do sklepu, lub dla tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy, ponieważ baton nie jest tani. Bez względu na powód, zapoznaj się z tym przepisem, który pokazuje, jak zrobić ten słodki i ciekawy przysmak w domu. Będziesz zachwycony faktem, że zdecydowanie nie jest to bardzo skomplikowane. Wręcz przeciwnie.

Co będzie potrzebne?

Czy kiedykolwiek jadłeś Kinder Pingui? Jeśli tak, to wiesz, że składa się on z kilku części. Jest czekoladowy środek, potem krem, następnie biszkopt i na końcu polewa. Dlatego podzieliliśmy również składniki, aby było jasne, do czego służą. Zaczniemy od środka, od nadzienia czekoladowego, które będziemy potrzebować:

150 g czekolady
100 g oleju
Następnie jest warstwa kremu, która pokrywa czekoladę i która zapewni, że Kinder Pingui będzie tak przyjemnie gładkim przysmakiem. To znaczy, jeśli przestrzegasz wszystkich niezbędnych składników. Są to w szczególności następujące składniki:

500 ml śmietany
1 żelatyna
2 łyżki miodu
Teraz wystarczy zamknąć śmietanę między dwoma cienkimi arkuszami ciasta, które następnie zostaną pokryte czekoladą. Aby ciasto się udało, trzeba jeszcze raz przemyśleć odpowiednie proporcje składników, które powinny wyglądać następująco:

8 jajek
8 łyżeczek cukru
8 łyżeczek mąki
8 łyżeczek wody
2 łyżki kakao
1 torebka proszku do pieczenia
Oczywiście możesz dostosować ilość składników w zależności od tego, jak dużą ilość tego przysmaku chcesz przygotować. Pamiętaj również, że dobrze jest mieć polewę czekoladową do wykończenia przepisu.

Zaczynamy od przygotowania ciasta

To jest najbardziej skomplikowane, więc zacznijmy od tego. Najpierw ubij białka z cukrem na sztywną i zwartą pianę. W innej misce ubij żółtka z pozostałym cukrem. W tym momencie stopniowo dodawaj składniki do żółtek, dokładnie mieszając, aby utworzyć ciasto bez grudek. Gdy będziesz zadowolony z konsystencji, dodaj ubite białko. Należy przy tym uważać, aby mieszać naprawdę delikatnie.

Gdy podstawa ciasta będzie gotowa, możesz wylać ją na jedną blachę do pieczenia. Warstwa jest naprawdę bardzo mała, co z kolei wpłynie również na czas pieczenia. Naprawdę zajmuje to tylko kilka minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni Celsjusza. Po upieczeniu wyjmij i pozostaw do ostygnięcia.

Gdy ciasto ostygnie, przygotuj czekoladowy środek i krem

Teraz możesz przygotować czekoladowy środek, co jest bardzo proste. Wystarczy roztopić czekoladę w kąpieli wodnej i dodać olej. Wszystko dokładnie wymieszaj i połącz. Gdy będzie gotowy, możesz wyjąć go z pieca i pozostawić do ostygnięcia w temperaturze pokojowej.

Krem również nie jest skomplikowany. Wystarczy podzielić bazę kremu na dwie części. Do pierwszej dodajemy żelatynę oraz miód i dokładnie mieszamy do uzyskania masy o pożądanej sztywnej konsystencji. Drugą połowę ubijamy na klasyczną bitą śmietanę, a następnie ostrożnie mieszamy obie części ze sobą. W ten sposób masz gotowe wszystkie poszczególne części Kinder Pingui.

Tworzenie pojedynczych patyczków

Teraz potrzebny jest już tylko ostatni krok. Jest to wykończenie przepisu. Podziel ciasto na pół i użyj jednego jako spodu. Rozłóż połowę kremowego nadzienia na wierzchu. Wygładź je i obficie polej czekoladowym środkiem. Gdy czekolada zastygnie, rozsmaruj drugą połowę kremu, a następnie przykryj drugą połową ciasta. Wstawić do lodówki na kilka godzin do zastygnięcia. Następnie przygotuj polewę czekoladową, pokrój deser na kawałki o pożądanym rozmiarze i zanurz każdy batonik w czekoladzie. Pozostaw w lodówce do zastygnięcia i gotowe. Domowe Kinder Pingui są gotowe.

Scroll to Top