Czy wiesz, że istnieją domy, które kosztują mniej niż 25 000 CZK? Jak one wyglądają? Są to całkowicie unikalne budynki z prefabrykowaną ramą. Możliwe jest tanie mieszkanie

Ci, którzy chcą spełnić swoje marzenie o posiadaniu własnego domu, zwykle muszą sięgnąć do kieszeni po dużą sumę pieniędzy. Nie przesadzamy, gdy mówimy o kwotach rzędu kilku milionów. Naprzeciw temu wychodzi coś zupełnie wyjątkowego. Unikalne projekty domów, które kosztują tylko około 1000 dolarów. To około 25 000. Czy będą one przyszłością najbliższych lat, czy jest to kompletne niedopatrzenie?

Rozwiązania, które pomogą rozwiązać wiele problemów

Rosnące ceny nieruchomości, zatłoczone miasta, skomplikowane pozwolenia na budowę. Wszystkie te problemy może rozwiązać dom o tak unikalnej konstrukcji. To dlatego, że jego cena wynosi 1000 dolarów, a także dlatego, że można go zbudować dosłownie wszędzie. Co więcej, będzie on w pełni komfortowy dla jego mieszkańców. Wyraźnie potwierdza to każdy, kto aktywnie korzysta z mobilnego domu i nie może się nim nacieszyć. Ważne jest to, że są one tanie i praktyczne. Jeśli nie wierzysz w ich możliwości lub wyjątkowość, nie ma nic prostszego niż przyjrzeć się im z bliska.

Zobacz, co ma do zaoferowania innowacyjna firma Arched Cabins

Obecnie domy buduje się albo z tradycyjnych materiałów, albo z drewna. Jest też ten wyjątkowy. Arched Cabins, firma, która wymyśliła unikalną konstrukcję, która wykorzystuje kilka ram, które mogą stworzyć pierwszą szorstką strukturę, która jest następnie dość łatwa do wykończenia. Jeśli nie wierzysz, możesz sam zobaczyć, jak wygląda konstrukcja, która wyraźnie pokazuje, jak proste jest to rozwiązanie

Jak wygląda dom i co będzie oferował? Parametry są bardzo dobre

Przypomnijmy, że wciąż mówimy o nieruchomości, której cena wynosi 1000 USD. A co taki dom ma do zaoferowania? Całkiem możliwe, że więcej niż można by się spodziewać. Jeśli chodzi o jego wymiary, podstawowy wariant ma powierzchnię 8×8 metrów. To więcej niż niejedno współczesne mieszkanie. Jeśli chodzi o ich podział, nie ma problemu z wykorzystaniem pojedynczych pomieszczeń o powierzchni około 7 metrów kwadratowych. I na tym nie koniec, bo taki dom ma od razu 2 piętra, a więc oferuje łączną powierzchnię użytkową wynoszącą aż 75 metrów kwadratowych. Jest to wielkość, która bez wątpienia musi odpowiadać większości osób.

Gdzie mogę zbudować dom? Praktycznie wszędzie

Kiedy patrzymy na fundamenty tradycyjnych domów murowanych lub szkieletowych, wymagana jest co najmniej płyta fundamentowa. Tutaj nie ma takiej potrzeby. Wszystko, czego potrzebujesz, to płaszczyzna i konstrukcja podstawy, aby ją zabezpieczyć i zaoferować możliwość wystarczającej izolacji od podłoża. To, co sprawia, że ta koncepcja budynku jest wyjątkowo interesująca, to fakt, że nagle można uzyskać bardzo przyjemny taras, którym konwencjonalna nieruchomość nie może się dziś pochwalić. I nadal mówimy o budynku, który jest wolny od wzrostu cen.

Jak długo można żyć?

Nie uwierzysz. Sama budowa może zakończyć się bardzo szybko. Oczywiście wpływ na to ma wiele różnych rzeczy, w zależności zarówno od lokalizacji, jak i wybranego typu. Ale faktem jest, że najkrótszy możliwy czas to zaledwie 3 dni, a najdłuższy możliwy czas to około 14 dni. Jeśli więc sytuacja się skomplikuje, nadal oznacza to, że możesz otrzymać mieszkanie w ciągu zaledwie 2 tygodni od momentu dokonania rezerwacji.

To nie musi być tylko dom

A ciekawostka na koniec? Pierwotnie budynki były oczywiście przeznaczone na domy. Trzeba jednak przyznać, że ich zastosowanie może być bardziej uniwersalne. Na przykład, nie może być problemem wykorzystanie ich jako tradycyjnej stodoły lub szopy. Można je również wykorzystać do parkowania samochodów lub maszyn rolniczych. Potrzeba ich zajmowania nie zawsze jest obowiązkowa. Na tym też polega ich wyjątkowość.

Scroll to Top