Czy pozwolisz swojemu kotu przychodzić do Twojego łóżka i spać z Tobą? W takim razie powinieneś to wiedzieć!

Miłośnicy i właściciele kotów uważają. Wpuszczasz swojego futrzanego kumpla do łóżka? To bardzo dobrze. Ten nawyk może przynieść wiele korzyści. Z kotem możesz cieszyć się tak bardzo, jak chcesz w ciągu dnia. Ale w nocy kot da ci więcej swojej energii, niż możesz sobie wyobrazić.

Magiczne właściwości kota

Koty wnoszą wiele pozytywnych cech do rodzin i domów
w tym energię i dobry humor. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że są urocze, puszyste i milutkie, ale także ze względu na ich szczególne cechy, które wynikają z ich natury lub psychiki. Nikt nie przekona Cię, że pies jest lepszym zwierzakiem niż kot, ale nie na odwrót. Jeśli jednak chcesz wziąć zwierzę do łóżka, zastanów się dobrze, czy będzie to pies czy kot.

Powinieneś wiedzieć

Kot redukuje stres, uspokaja nerwy i przenosi negatywną energię z człowieka na siebie. Zmniejsza niepokój i lęki oraz bardzo wrażliwie reaguje na negatywne emocje lub smutek u ludzi. Pomaga przepracować wszystkie złe doświadczenia, w tym złość.
Właściciele kotów mają lepsze życie osobiste. Nawet 70% mężczyzn ufa kobietom posiadającym koty bardziej niż tym, które ich nie mają.
Komunikacja z tak trudnym zwierzęciem sprawia, że ich właściciele stają się mądrzejszymi ludźmi. Koty wymagają zrozumienia, a osiągnięcie go może być wyzwaniem. Zwiększona inteligencja emocjonalna zdobyta podczas życia z kotem będzie szczególnie pomocna w poprawie komunikacji i kontaktu z innymi ludźmi.
Mówi się, że ludzie, którzy trzymają kota, nie muszą tak często chodzić do lekarza. Uzdrawiająca moc kotów znana jest od wieków. Istnieje nawet dziedzina zwana felinoterapią, która bada wpływ kotów na ludzkie ciało.

“Kociarze” mają w swoim pupilu doskonałego przyjaciela. W najnowszych badaniach naukowcy z Wielkiej Brytanii stwierdzili, że obecność kota w jednoosobowym gospodarstwie domowym jest porównywalna z obecnością kota w związku partnerskim. W wyniku badań okazało się, że koty mogą zastąpić ludziom miłość i przywiązanie.
Koty potrafią wyczuć, kto jest przyzwoitym człowiekiem. Nie zaufają byle komu. Musisz zasłużyć na ich zaufanie.
Kot przywróci normalny sen. Przez długi czas prowadzono różne badania wokół tego twierdzenia, które ostatecznie dowiodły, że kot ma niesamowity wpływ na odpoczynek. Po nocy spędzonej poza domem będziesz zrelaksowany i poczujesz się jak nowo narodzony. Kot wyciągnie wszystkie negatywne doświadczenia i emocje, dzięki czemu nie obudzisz się zestresowany i niespokojny o następny dzień.
Wiele małych dzieci jest podatnych na alergie, ale pojawiają się one dopiero, gdy są starsze. Czas niesie je ze sobą i nie możemy nic zrobić, aby je zwalczyć. Jeśli jednak chcesz wzmocnić odporność swojego dziecka, kup mu kota.

Znanych jest wiele przypadków, w których kot uratował człowiekowi życie. Wyczuł wyciek gazu, początek pożaru lub inne zjawiska, które człowiek dostrzega dopiero po pewnym czasie. Wydając głośny dźwięk, kot ostrzegał swoich właścicieli o niebezpieczeństwie.
W przeszłości koty były popularne, ponieważ wypędzały gryzonie z domów. W dzisiejszych czasach nie mamy tak wielu gryzoni w domach i mieszkaniach, ale obecność kota może pomóc odpędzić na przykład nieprzyjemne owady.
Jakie są szczególne cechy waszych kotów? Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Scroll to Top