Czy pozwolisz psu spać z tobą w łóżku? Oto powody, dla których powinieneś na to pozwolić!

Większość ludzi nie pozwala psom spać w łóżku. Chociaż kochamy nasze futrzane zwierzaki ponad wszystko i jesteśmy gotowi zrobić dla nich wszystko, ustalamy pewne granice, których nie chcemy, aby nasz psi przyjaciel łamał – a jedną z najczęstszych jest ich obecność w łóżku.

Być może masz również psa, którego uwielbiasz i który jest pełnoprawnym członkiem rodziny, ale nie wolno mu iść za tobą do łóżka. Po przeczytaniu dzisiejszego artykułu zmienisz zdanie. Jestem tego pewien!

4 powody, dla których Twój pies powinien spać z Tobą w łóżku

Zapomnij na kilka minut o wszystkich z góry przyjętych poglądach, że psy nie powinny spać w łóżku i przeczytaj poniższe powody, dla których mimo wszystko powinieneś wpuścić swojego futrzanego przyjaciela do swojego łóżka. Będziesz zaskoczony!

Powód pierwszy: poprawia nastrój

Wierz lub nie, ale zwierzęta, w tym oczywiście psy, mają niesamowitą zdolność poprawiania nastroju. Kiedy masz kiepski dzień i twój nastrój spada poniżej zera, przytul się do swojego zwierzaka w łóżku, a zobaczysz, że twój nastrój natychmiast się poprawi.

Powód drugi: rozgrzewa

Zimą ciepłe, futrzane ciało psa może być super ocieplaczem na te chwile, kiedy jesteś już pod kołdrą, ale nie możesz się rozgrzać. Wszystko, co musisz zrobić, to przytulić się do zwierzaka, który dzieli się z tobą swoim ciepłem, a poczujesz się lepiej w mgnieniu oka.

Powód trzeci: będziesz szczęśliwszy

I oboje będziecie szczęśliwsi. Jeśli od czasu do czasu rozluźnisz swoje zasady i pozwolisz swojemu psu spać z tobą w łóżku, poziom szczęścia wzrośnie nie tylko w twoim ciele, ale także w ciele twojego zwierzęcego przyjaciela. Dlaczego więc nie uszczęśliwić się nawzajem od czasu do czasu?

Powód czwarty: daje poczucie bezpieczeństwa

Pies w twoim łóżku będzie dla ciebie swego rodzaju źródłem bezpieczeństwa i to nie tylko dzięki wynikom statystyk, które jasno mówią o tym, że gdy w gospodarstwie domowym jest pies, włamywacze nie odważą się go odwiedzić. Posiadanie psa u boku w nocy podświadomie nas uspokoi.

Scroll to Top