Czy chcesz w końcu pozbyć się nałogu i rzucić palenie raz na zawsze? Jeśli tak, zastosuj to zioło. Dzięki niemu już nigdy nie będziesz pragnął nikotyny

Jednym z głównych nałogów współczesnych ludzi są papierosy. Wiąże się z nimi wiele problemów. Obejmuje to zwykle wspaniały zapach, a także zagrożenia dla zdrowia. Zarówno dla palacza, jak i dla osób w jego otoczeniu. Osoby palące dzielą się na dwie grupy. Pierwszą z nich są okazjonalni palacze, którzy częściej odczuwają głód. Następnie jest grupa osób, które już mówią o uzależnieniu od papierosów. I to właśnie dla nich rzucenie palenia jest dużym problemem.

Dlaczego ludzie są uzależnieni od papierosów?

Osoby uzależnione i wieloletni palacze mają duży problem z rzuceniem nałogu. Dzieje się tak, ponieważ ich ciało wykazuje oznaki wyraźnego uzależnienia. Ale niekoniecznie tylko od smaku papierosa, ale przede wszystkim od nikotyny. Organizm jej potrzebuje, domaga się jej, a palacz zaspokaja tę potrzebę papierosem. Jest to takie samo uzależnienie, jak na przykład od narkotyków. Jest całkiem zrozumiałe, że ci, którzy chcą rzucić palenie, mają następnie objawy odstawienia, które z pewnością nie są przyjemne.

Wiele osób korzysta z tego rozwiązania, na przykład stosując plastry nikotynowe lub gumę nikotynową. Żadne z tych rozwiązań nie jest tak skuteczne, jak zioło, któremu przyjrzymy się razem. Jeśli chcesz rzucić palenie, zdecydowanie możesz to zrobić za jego pomocą. Co to za zioło? Zobacz z nami.

Cud ma znajomą nazwę. To stewia

Być może słyszałeś o tej roślinie. To dlatego, że jest wyjątkowa głównie ze względu na swój smak. Jest bardzo słodka i dlatego jest używana jako naturalny, zdrowy zamiennik konwencjonalnego cukru. W ten sposób cały świat zna tę roślinę. Ale wykazano również, że ma ona wiele bardziej interesujących efektów. Jednym z nich jest zdecydowanie zdolność do bardzo dobrego blokowania ogólnego głodu nikotyny w ludzkim ciele. Może nie być w stanie mu jej dać, ponieważ jej nie zawiera, ale jest bardzo dobra w blokowaniu sygnałów mózgu, że ciało jej pragnie. A kiedy nie ma sygnałów potrzeby, nie ma też samej potrzeby. Tak więc nie ma potrzeby sięgania po papierosa, ani nie ma poważnych objawów odstawienia. Rzucenie palenia nie musi więc być tak dużym problemem, jak twierdzą ludzie.

Ideałem jest stewia w swojej naturalnej postaci, w formie zioła

Jak stosować stewię, jeśli celem jest rzucenie palenia? Najlepiej jest stosować ją w całkowicie naturalnej formie. To znaczy w postaci zioła, z którego zrywa się pojedyncze liście jeden po drugim. Możesz je nawet żuć, jeśli chcesz, jako substytut gumy nikotynowej. Należy jednak pamiętać, że liść jest naprawdę słodki. Oczywiście stewię można również kupić jako roślinę, którą następnie można uprawiać w domu. Nie jest to duży wydatek, więc zawsze będzie dostępna w najlepszej formie.

Trzeba też dodać, że jeśli nie korzystamy z tej najlepszej formy rośliny, to można udać się do sklepów ze zdrową żywnością, ale też niektórych marketów. Zd

Jak można stosować stewię? Istnieje kilka możliwości

Jeśli jesteś nałogowym palaczem, zdecydowanie zalecamy bezpośrednią formę konsumpcji. Jeśli masz roślinę w domu, po prostu włóż liść do ust i żuj go. Jeśli kupiłeś gotowy produkt, po prostu włóż do ust małą łyżeczkę. Ale można też wykorzystać unikalne właściwości tej rośliny w innych formach. Na przykład w formie, w której można go używać jako alternatywy dla cukru. W domowej lemoniadzie, w herbacie, w pieczeniu i gotowaniu i we wszystkim innym. W ten sposób również dostarczysz do swojego organizmu te ważne substancje, które zablokują potrzebę nikotyny.

Ponadto regularne spożywanie stewii nie tylko sprawi, że pozbędziesz się uzależnienia od nikotyny i głodu papierosowego. Nie należy zapominać, że ma ona również wiele innych, dodatkowych zalet. Wśród nich jest to, że obniża poziom cukru we krwi, a tym samym ryzyko cukrzycy. Ponadto, dzięki eliminacji cukru, hamuje rozwój otyłości. Nie możemy zapominać, że może być również stosowany na skórę, jako alternatywa dla maseczki do twarzy.

Scroll to Top