Codzienne picie wody na pusty żołądek jest dobre dla organizmu. Będzie ono zdrowsze i piękniejsze

W dzisiejszym artykule mamy dla Ciebie wyjątkowy sposób na całkowitą zmianę swojego życia. Nie musisz się martwić, że będzie to coś trudnego. Chodzi o picie wody. Cały sekret tkwi w nauczeniu się jednej czynności, którą zaczniesz praktykować każdego dnia z samego rana po przebudzeniu. Jeśli jesteś w stanie to zrobić i trzymać się tego, możesz być pewien, że transformacja twojego życia przyniesie tylko owoce. Czego więc musisz się nauczyć? Przyjrzyjmy się temu.

Tradycje z Japonii

Cała sztuczka do doskonałego i zdrowego życia polega na regularnym piciu wody rano po przebudzeniu. Zanim zaczniemy opisywać samą praktykę, dobrze będzie, jeśli przybliżymy ją nieco i porozmawiamy o niej. Japończycy mają największe doświadczenie z tym nawykiem i być może dlatego są jednym z najzdrowszych narodów na świecie. Każdego ranka po przebudzeniu wypijają szklankę czystej wody, przedłużając w ten sposób swoje życie i czyniąc je szczęśliwszym i bardziej zadowolonym. Zwyczaj ten sięga czasów starożytnych, ale największą popularność zyskał dopiero podczas II wojny światowej po tym, jak został wydrukowany w japońskich gazetach.

Wojownik przeciwko chorobom

Sama praktyka jest również poparta badaniami naukowymi, które dowodzą, że jest to metoda przynosząca wiele korzyści zdrowotnych. Zapobiega wielu poważnym chorobom i zwalcza np: astmę, choroby oczu, zaburzenia miesiączkowania, bóle głowy, wysoki cholesterol, bóle ciała, problemy z sercem, zaparcia, szybkie bicie serca, epilepsję, cukrzycę, zapalenie oskrzeli, gruźlicę, zapalenie opon mózgowych, choroby nerek i dróg moczowych, wymioty, brak apetytu, zapalenie żołądka, biegunkę, choroby macicy, choroby uszu, gardła i nosa.

Sam widzisz, że zakres tej metody jest naprawdę bardzo szeroki. Z tego powodu dobrze jest zastanowić się, czy nie warto wypróbować tej metody. Zastanów się, co Cię trapi i zacznij już dziś.

Rozpocznij terapię wodną już dziś

Co dokładnie powinieneś zrobić, jeśli zdecydujesz się rozpocząć tę wspaniałą i zdrową metodę? Poniżej przedstawiamy przewodnik, jak opanować tę terapię wodną.

Wieczorem przed pójściem spać przygotuj szklankę z 200 ml wody i umieść ją na stoliku nocnym lub w kuchni. Tak czy inaczej, szklanka ta powinna być jedną z pierwszych rzeczy, z którymi masz kontakt po przebudzeniu rano. Jak tylko wstaniesz rano, natychmiast wypij szklankę wody i umyj zęby. Następnie jednak nie należy nic pić przez jakiś czas (około 45 minut). Następnie możesz pić i jeść, co chcesz w ciągu dnia, ale zasada jest taka, że nie powinieneś nic jeść ani pić przez 2 godziny po jedzeniu.

Terapia ta nie ma skutków ubocznych, ale może zdziałać cuda dla zdrowia. Są ludzie, którzy wyleczyli się z zapalenia żołądka w 10 dni, wysokiego ciśnienia krwi w 30 dni i zaparć w 10 dni. Spróbuj i przekonaj się sam.

Scroll to Top