Co powoduje chorobę zwaną DNA? To kwas moczowy, który gromadzi się w stawach. Jak go usunąć? Te 8 naturalnych receptur może pomóc

Choroby stawów nie występują już tylko u osób starszych. Mogą pojawić się dosłownie w każdym wieku. I to z wielu różnych powodów. Jeśli chodzi o listę różnych chorób, musimy powiedzieć, że jest ona naprawdę dość szeroka. Skupimy się jednak na najbardziej znanych chorobach. Należy do nich z pewnością tak zwane DNA. Jest to sytuacja, w której układ mięśniowo-szkieletowy może być ograniczony z powodu bólu i ogólnego złego funkcjonowania. Jeśli te problemy występują również u Ciebie, pokażemy Ci 8 naturalnych receptur na poradzenie sobie z nimi. Wyeliminujesz bowiem niechciany kwas moczowy ze swojego organizmu.

DNA może być również spowodowane niewłaściwym stylem życia

Kiedy przyjrzymy się przyczynom choroby, jest to przede wszystkim zwiększona obecność kwasu moczowego w organizmie. A konkretnie również w stawach. Fakt, że jest on obecny w zwiększonych ilościach oznacza również, że w stawach powoli, ale pewnie zaczynają tworzyć się małe kryształki. Są one następnie przyczyną bólu, który pojawia się przy każdym ruchu danego stawu. Dzieje się tak, ponieważ kryształ ten zakłóca wyściółkę samego stawu. Oprócz bólu, o którym mowa, istnieje oczywiście ryzyko zapalenia.

Nawet styl życia może być przyczyną wystąpienia danej choroby. Czyli to, co regularnie spożywamy. Konieczne jest zwrócenie uwagi na dietę, która zawiera substancje określane jako puryny. W dużych ilościach są one niepożądane w organizmie, gdyż przyczyniają się do nadmiernej produkcji tego niebezpiecznego dla stawów kwasu. Kluczem jest zatem zarówno modyfikacja diety, jak i wypróbowanie niektórych z tych naturalnych metod leczenia.

Przepis z pomidorami

Pierwsza wskazówka dotyczy wykorzystania pomidorów. Korzystny w tym przypadku jest sok pomidorowy. Można go wycisnąć ze świeżych pomidorów w domu lub kupić w odpowiedniej jakości. Ideałem jest picie około 0,5 litra dziennie. Najlepiej jest pić go w porcjach rozłożonych w ciągu dnia.

Przepis z kapustą i cebulą

Cebula od dawna jest zalecana na różne problemy zdrowotne. Teraz można poszerzyć ich liczbę o chorobę oznaczoną jako DNA. Przepis jest bardzo prosty, ponieważ jego podstawą jest 0,5 litra wody, do której dodaje się 2 cebule, a także 50 gramów białej kapusty i gałązkę pietruszki. Jest to podstawa bulionu, który gotuje się przez około 30 minut. Następnie pozwól mu ostygnąć i wypij go ponownie, najlepiej w 3 dziennych dawkach. Nie możesz się pomylić, jeśli po ugotowaniu zjesz również ugotowane warzywa.

Przepis z olejem

Wysokiej jakości oleje roślinne są zawsze odpowiednie do leczenia różnych problemów. Polecamy połączenie oleju sojowego i olejku rozmarynowego. W równych proporcjach. Nie należy jednak spożywać późniejszej mieszanki, jak w przepisach wymienionych powyżej. Tę mieszankę należy wcierać w kolana. I znowu, regularnie, najlepiej trzy razy dziennie.

Przepis z cebulą

Mamy jeszcze jedną wskazówkę, w której główną rolę odgrywa cebula. Tym razem jest to wariant, który jest dość prosty. Podstawą jest 1 litr wody i 1 cebula. Cebulę kroimy w piórka, wrzucamy do wody i doprowadzamy do wrzenia. Następnie wyłącz kuchenkę i pozostaw wywar do zaparzenia. Kiedy będzie gotowy, stanie się napojem, który pomoże wyleczyć DNU. Najlepiej byłoby zawsze pić 1 litr wywaru w ciągu dnia.

Przepis z mango

Ten przepis pachnie nieco egzotycznie. Ale nie bój się, bo mango można dziś bez problemu kupić w każdym większym markecie. Możesz być również pewien, że możesz kupić sam sok. Staje się on podstawą smacznego smoothie, które zawiera również 3 mniejsze marchewki, a także 30 gramów truskawek i taką samą ilość ananasa. Dokładnie zmiksuj ten owocowy koktajl, a następnie zafunduj sobie wspaniały smak, orzeźwienie i, co najważniejsze, ogromną siłę przeciwko wspomnianej chorobie. Jeśli konsystencja jest zbyt gęsta, możesz dodać mleko lub wodę.

Przepis z kukurydzą

Procedura jest prosta. Bierzemy 0,5 litra wody i gotujemy w niej kukurydzę. Czas gotowania wynosi około 15 minut, a następnie po prostu pozwól napojowi ostygnąć. W tym czasie można jeść kukurydzę. Następnie wystarczy wypić podaną wodę. Ponownie, zaleca się powtarzanie codziennie.

Przepis z czarnym bzem

Wadą tego przepisu jest to, że można go wypróbować tylko w sezonie. Polega on na wzięciu garści kwiatów czarnego bzu i pozostawieniu ich do zaparzenia w letniej wodzie przez 10 minut. 0,5 litra wody w zupełności wystarczy. W sezonie zalecamy również przygotowanie domowego soku z czarnego bzu. Można wtedy zmieszać sok z wodą i uzyskać bardzo podobne efekty.

Przepis z żurawiną

Ten przepis jest bardzo podobny do poprzedniego. Tutaj również bierzemy garść żurawiny, którą wrzucamy do 0,5 litra wody. Gotujemy przez około 5 minut, a następnie odstawiamy do zaparzenia. Gdy wszystko ostygnie, wypijamy wywar. I nawet tutaj można znaleźć pewną alternatywę w postaci soku żurawinowego, który można przechowywać w magazynie, a następnie po prostu wymieszać go klasycznie z wodą.

Scroll to Top