Choroby kręgosłupa szyjnego dotykają do 90% ludzi. Ten czołowy lekarz demonstruje kilka ruchów, które mogą pomóc ludziom łatwo się uwolnić. Zobacz

Kręgosłup szyjny jest bardzo ważną częścią ludzkiego ciała i jego układu mięśniowo-szkieletowego. Jednocześnie jest to również część, która jest dość mocno obciążona. Jest to często spowodowane złym ułożeniem ciała, przeciążeniem, a także innymi negatywnymi czynnikami. W rezultacie kręgosłup szyjny bardzo boli. Najnowsze statystyki pokazują, że nawet 90 procent ludzi cierpi na problemy z kręgosłupem. I regularnie udają się do poczekalni lekarskich. Istnieją jednak sposoby, by ulżyć sobie w domowym zaciszu. Ten najlepszy lekarz rehabilitacji pokazuje, że wystarczy kilka odpowiednich ruchów, aby się zrelaksować.

Dlaczego pojawiają się problemy?

Zawsze ważne jest, aby zapobiegać, więc przyjrzyjmy się razem, dlaczego pojawiają się problemy. Zaczynamy od miejsca, które znajduje się między dyskami kręgowymi, gdzie zaczyna się stopniowa degeneracja, a następnie rozprzestrzenia się dalej. Jeśli chodzi o przyczyny tego stanu rzeczy, musimy powiedzieć, że główny wpływ ma obecny styl życia. Brak ruchu, niewłaściwa postawa, a także nadmierny wysiłek fizyczny, nieprawidłowe siedzenie na niskiej jakości krześle i wiele innych. Jeśli Ty również doświadczasz problemów, możemy doradzić Ci, jak wyeliminować ból.

Połączenie kręgosłupa szyjnego z innymi obszarami

Bardzo niepokojące są wnioski, do których doszedł lekarz rehabilitacji Alexander Shishonin. Twierdzi on, że uszkodzenia i problemy z kręgosłupem szyjnym są powiązane z innymi obszarami ludzkiego ciała. Jeśli to właśnie kręgosłup szyjny dokucza ci, warto pamiętać, że może on również powodować wiele innych problemów zdrowotnych i komplikacji. Mowa tu na przykład o podwyższonym ciśnieniu krwi, źle funkcjonujących nerkach i nadnerczach, a także o problemach z hormonami, za które w organizmie człowieka odpowiada tarczyca.

Głównym powodem powiązania tych problemów jest to, że kręgi kręgosłupa szyjnego mogą znajdować się w niewłaściwej pozycji, co z kolei ogranicza układ żylny. Krew nie krąży w wystarczających ilościach, a niezbędne składniki odżywcze nie docierają tam, gdzie powinny. To dlatego problemy z kręgosłupem szyjnym wpływają na inne miejsca w ciele, które na pierwszy rzut oka nie wydają się być ze sobą powiązane. Rzeczywistość jest jednak inna.

Jak prawidłowo ćwiczyć?

Alexander Shishonin to lekarz, który nie tylko wpadł na to odkrycie, ale również opracował metodę, która powinna przynieść ulgę wszystkim tym, którzy mają problemy z kręgosłupem szyjnym. Jest to metoda określana jako terapia kręgosłupa szyjnego. Na pierwszy rzut oka ćwiczenie jest bardzo proste, ale ostatecznie jest również niezwykle skuteczne. Spowoduje ono rozluźnienie kręgów szyjnych, a także napięcie mięśni wokół nich.

Ćwiczenie to powinno być wykonywane nie tylko przez każdego, kto ma problemy z kręgosłupem szyjnym, ale w zasadzie przez każdego. Jest ono bowiem zarówno związane z rozwiązywaniem problemów, jak i z bardzo potrzebną profilaktyką. Oczywiście ćwiczenie to jest również zalecane dla każdego, kto ma siedzącą pracę lub nie prowadzi aktywnego trybu życia. W tym przypadku mamy do czynienia z wyraźnymi grupami ryzyka.

Regularne ćwiczenia

Oczywiście ćwiczenia powinny być również regularne. I to przez kilka tygodni. Nawet jeśli problemy ustąpią, nie należy na tym poprzestawać. Osoby, które ćwiczą regularnie, nie będą musiały martwić się o problemy z kręgosłupem w przyszłości w takim stopniu, jak osoby, które nie dbają o swoje zdrowie w takim stopniu. Idealnie jest zacząć od razu, a następnie ćwiczyć uczciwie każdego dnia. Aby upewnić się, że ćwiczenia są prawidłowe, a także skuteczne, oto ten film, który Ci w tym pomoże.

Scroll to Top