9 wskazówek, jak prawidłowo przechowywać żywność w lodówce, aby się nie zepsuła

Jeśli jesteś zmęczony niekończącym się chodzeniem do sklepu i częstym wyrzucaniem zepsutego jedzenia, ten post jest dla Ciebie. Na przykład, czy wiesz, że możesz samodzielnie zrobić worki próżniowe Przeczytaj ten artykuł, aby zobaczyć, jak to zrobić.

1.Zrób worek próżniowy do przechowywania żywności

Włóż mięso do worka, nie zamykając go całkowicie i delikatnie opuść go do wody, aby powietrze stopniowo wypłynęło. Następnie zamknij worek i umieść go w zamrażarce. I nie potrzebujesz drogiego sprzętu do odkurzania.

2. Nie przechowuj chleba w lodówce

Chleb wysycha znacznie szybciej w lodówce z powodu krystalizacji skrobi. Jest jednak dobra wiadomość: produkty piekarnicze można zamrażać. Wystarczy pokroić chleb i włożyć kawałki do plastikowej torebki. Skrobia nie skrystalizuje się, a chleb będzie przechowywany znacznie dłużej.

3. Zawiń warzywa w ściereczkę przed umieszczeniem ich w pojemniku.

Jeśli chcesz przechowywać warzywa jak najdłużej, przed włożeniem ich do lodówki owiń je ręcznikiem kuchennym, aby wchłonął całą wilgoć, która jest przyczyną szybkiego psucia się warzyw.

4. Nie przechowuj jajek w drzwiach lodówki

Drzwi lodówki, nawet jeśli są wyposażone w specjalne komórki, nie są najlepszym miejscem do przechowywania jajek przez dłuższy czas. W końcu drzwi są jedną z najgorętszych stref, a fakt, że jajka w tych komórkach są nieskończenie narażone na wahania temperatury podczas otwierania i zamykania drzwi, nie przynosi żadnych korzyści. Ten przydatny produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, najlepiej w lodówce.

5. Przechowuj szparagi i zioła jako bukiet

Szparagi i pikantne zioła, takie jak bazylia, mięta i szałwia, świetnie czują się w pojemniku z niewielką ilością wody. Taki “bukiet” lepiej umyć wcześniej niż bezpośrednio przed przygotowaniem.

6. Zanim włożysz świeże truskawki do lodówki, włóż je do wody z octem

Ocet z łatwością usunie szkodliwe bakterie i pleśń. Opłucz jagody pod bieżącą wodą. Następnie rozcieńcz ocet z wodą w stosunku około 1:10 i pozostaw w nim truskawki na krótki czas. Następnie ponownie umyj jagody i dobrze je osusz.

7. Przechowuj imbir w zamrażarce

Wytrzyj imbir i umieść go w zamrażarce, pamiętając oczywiście o hermetycznym zapakowaniu. Przedłuży to jego żywotność i zachowa wszystkie użyteczne właściwości.

8. Nie przechowuj grzybów w plastikowych torebkach

Grzyby są bardziej narażone na zamoczenie w plastiku, więc papierowa torba, która pochłania nadmiar wilgoci, jest odpowiednia do przechowywania świeżych grzybów. Najważniejsze jest zachowanie ich świeżości.

9. Aby ciastka były miękkie, dodaj jabłko

Ciekawy sposób na zapobieganie wysychaniu ciasteczek: włóż plasterek jabłka do pojemnika, a ciasteczka pozostaną miękkie znacznie dłużej. A jeśli uważasz, że posunąłeś się za daleko i ciasteczka są zbyt wilgotne, usuń jabłko i dodaj kromkę chleba, aby wchłonąć nadmiar wilgoci.

Może znasz więcej sposobów na zachowanie świeżości żywności? Podziel się z nami.

Scroll to Top