Aller au contenu
Accueil » 5 orzechów dziennie czyni cuda dla organizmu!

5 orzechów dziennie czyni cuda dla organizmu!

  Amerykańskie centrum badawcze odkryło, że spożywanie co najmniej 5 orzechów dziennie może znacznie zmniejszyć ryzyko chorób serca. Regularne spożywanie kilku orzechów dziennie może zapewnić zdrowie całego układu krążenia.

  Chroniące serce działanie orzechów włoskich wynika z faktu, że zawierają one aktywne składniki, które obniżają poziom złego i wysokiego cholesterolu, który przyczynia się do gromadzenia się złogów i zatorów w naczyniach krwionośnych i tętnicach wieńcowych serca, co z kolei powoduje, że żyły i tętnice tracą elastyczność i prowadzą do wysokiego ciśnienia krwi. Eksperci odkryli również, że korzystne składniki aktywne orzecha poprawiają funkcjonowanie układu krążenia w ciągu 4 godzin od spożycia.

  Według dr Penny Kris Eterton, profesor żywienia na Uniwersytecie Pensylwanii, spożywanie 5 orzechów włoskich przez 4 dni w tygodniu znacznie zmniejsza ryzyko chorób serca. Naturalny olej zawarty w orzechach włoskich ma pozytywny wpływ na naczynia krwionośne już po 4 godzinach, pomagając utrzymać ich elastyczność, a olej z orzechów włoskich można bezpiecznie dodawać do sałatek, aby zwiększyć ochronę układu sercowo-naczyniowego.

  Orzechy są również bardzo dobre dla mózgu, ponieważ kwasy tłuszczowe Omeg 3 pomagają utrzymać zdrowy centralny układ nerwowy, optymalne funkcjonowanie nerwów i świeżość umysłu na dłużej.

  Jedzenie orzechów włoskich może zapobiegać rakowi piersi, dlatego dobrym pomysłem dla kobiet jest łamanie kilku kawałków dziennie i żucie tego pysznego orzecha.

  Ponieważ orzechy zawierają również kwas linolowy, mogą również pomóc w utrzymaniu zdrowych kości, wzmocnieniu ich i zapobieganiu wewnętrznym stanom zapalnym.

  Składniki odżywcze, pierwiastki śladowe i witaminy zawarte w orzechach włoskich mają również działanie antystresowe i mogą pomóc w spokojnym śnie, ponieważ ten owoc pestkowy zawiera melatoninę, hormon regulujący sen.